Ml.-kadetkinje-2015. // Foto Ivo Čičin-MašanskerU finalnoj utakmici završnice Prvenstva Hrvatske za mlađe kadetkinje, rukometašice rođene 2000. godine i kasnije, Podravka je pobijedila Ivanić s visokih 22:7 (11:2) i tako donijela u klub pehar za već treće osvojeno državno prvenstvo ove godine. prije su to učinile Podravka Vegeta i starije kadetkinje.

Veselje-pobjednica-Umag-2015. // Foto Ivo Čičin-MašanskerIvanić nije bio dorastao suparnik, a dvije igračice su im presudile. Gabrijela Vrabec branila je odlično (drugi gol Ivanić je zabio u 17. minuti, igralo se 2×20), a Tena Petika dala je osam golova iz vana i dva iz sedmerca.

Dužnosnici HRS-a, među kojima i predsjednik Sandi Šola, i domaćina grada Umaga podijelili su nakon završetka turnira priznanja, što objavljujemo na kraju teksta.

Sandi Šola-i-Elena-Popović // Foto Ivo Čičin-Mašansker

FINALNA UTAKMICA ZAVRŠNICE PRVENSTVA HRVATSKE ZA MLAĐE KADETKINJE

PODRAVKA – IVANIĆ 22:7 (11:2)

UMAG – Dvorana OŠ Marija i Lina. Gledatelja 500. Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković (Osijek). Nadzornik HRS-a: Vladimir Sokol (Topličica).

PODRAVKA: Krstanović, Vrabec, Borac; Kokša, Petričević 2, Sikavica 1, Galinec, Popović, Jandrašić 4, Brkić, Presek 1, Petika 10(8), Šestak 3, Kolar, Firšt 1, Bogdan. TRENERICA: Đurđica Zečević.

IVANIĆ: Ivanković, Hren; Kostreš, Mihalj, Malec 1, Peh 2, Lešković 3(2), Kovačević, Tomac, Juren, Kinderman, Milić, Vidović 1, Tučkorić, Martinović, Lisica. TRENER: Goran Bobić.

SEDMERCI: Podravka 3(2), Ivanić 3(2).

ISKLJUČENJA: Podravka 2 minute (Presek), Ivanić 8 minuta (Lešković 2+2, Kovačević, Tučkotić po 2).

UTAKMICE ZA PLASMAN – FINALE: Podravka – Ivanić 22:7; ZA 3. MJESTO: Zamet – TVIN 20:25; ZA 5. MJESTO: Lokomotiva – Koka 13:15; ZA 7. MJESTO: Osijek – Đakovo 22:15; ZA 9. MJESTO: Trogirka – Split 2010 13:23; ZA 11. MJESTO: Marina Kaštela – Moslavac 24:21; ZA 13. MJESTO: Dugo Selo 55 – Sesvete 20:22; ZA 15. MJESTO: Rudar – Hoteli Makarska 28:21.

KONAČNI REDOSLIJED: 1. Podravka, 2. Ivanić, 3. TVIN, 4. Zamet, 5. Koka, 6. Lokomotiva, 7. Osijek, 8. Đakovo, 9. Split 2010, 10. Trogirka, 11. Marina Kaštela, 12. Moslavac, 13. Sesvete Agroproteinka, 14. Dugo Selo 55, 15. Rudar, 16. Hoteli Makarska.

SEDMORKA PRVENSTVA

Patricija Hren (vratarka, Ivanić), Raula Kinderman (lijevo krilo, Ivanić), Marta Maria Peh (desno krilo, Ivanić), Viktorija Šestak (pivot, Podravka), Tena Petika (vanjska, Podravka), Josipa Kaselj (vanjska, TVIN), Ana Malec (vanjska, Ivanić).

NAJBOLJE

Najboljom vratarkom proglašena je Manuela Arifi (Zamet), najbolji strijelac je Mia Tupek (Sesvete), najbolja igračica Lucija Jandrašić (Podravka), a najbolja obrambena igračica Navana Perčić Bahtiri (Zamet). Đurđica Zečević iz Podravke najbolja je trenerica.