MLAÐE-KADETKINJE-PODRAVKE-2000-2001TRENERI SURADNICI // Piše Snježana Petika

Izvješće Započinjem čestitkama našim brončanim rukometašima koji su još jednom pokazali i dokazali da u sportu ništa nije nemoguće ako vjeruješ u sebe i spreman si se boriti za to. Svojim primjerom naučili su sve mlade sportaše ustrajnosti i predanosti. Svi koji vole i prate rukomet znaju koliko ta medalja znači, koliko nosi i koliko nam je bila potrebna.

Ludbreg je bio domaćin 5. kruga 1. HMKRL u kojem smo odigrali dvije utakmice i ostvarili dvije uvjerljive pobjede.

UTAKMICE 5. KRUGA 1. HMKRL

PODRAVKA I – LUDBREG 29:8 (16:6)

LUDBREG – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Siniša Bosak i Željko Hercec (oba Varaždin). Nadzornik HRS-a: Vladimir Peković (Varaždin).

PODRAVKA 1: Krstanović, Vrabec, Borac; Delić, Kokša 3, Petričević, Sikavica 1, Galinec 1(1), Popović 1, Brkić 1(1), Franušić 6, Petika 9(4), Šestak 6, Kolar 1, Bogdan. TRENERICA: Snježana Petika.

LUDBREG: Herenčić; Vrabec, Levanček, Maltarić, A. Međimorec 1, Fajt, Stručić 1, V. Međimorec, S. Međimorec 2, Frančić 3, Petrošanec 1. TRENER: Nenad Novosel

SEDMERCI: Podravka 1 7(6), Ludbreg 5(2).

ISKLJUČENJA: Podravka 1 2 minute (Kokša), Ludbreg 0 minuta.

Dobra obrana i brze kontre obilježile su utakmicu s Ludbregom. Samo osam primljenih pogodaka govori dovoljno o omjeru snaga ove dvije ekipe.U postizanju pogodaka prednjačile su T. Petika, Franušić i Šestak, na vratima vrlo dobre Borac i Vrabec. Osim treće vratarke Krstanović sve igračice dobile su dovoljnu minutažu kao bi mogle pokazati sve što znaju, no, međutim vrlo malo njih je i dokazalo da mogu na njih ozbiljno računati.

BJELOVAR – PODRAVKA I 6:27 (2:17)

LUDBREG – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Siniša Bosak i Željko Hercec (oba Varaždin). Nadzornik HRS-a: Vladimir Peković (Varaždin).

BJELOVAR: Zrilić; Teklić, Loborec, Ivančić, Ivanda 3, Starčević 2, Mrak, Nesek, Cindrić 1, Pokopac, Krmpotić. TRENER: Dario Obran.

PODRAVKA 1: Krstanović, Vrabec, Borac; Delić, Kokša 4, Petričević, Sikavica 1, Galinec, Popović 2, Brkić, Franušić 4, Petika 7(3), Šestak 7, Kolar 2, Bogdan. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Podravka 1 6(3), Bjelovar 0.

ISKLJUČENJA: Podravka I 4 minute (Popović, Kolar), Bjelovar 6 minuta (Teklić, Mrak, Krmpotić).

Inače vrlo solidna ekipa Bjelovara na ovoj utakmici djelovala je neprepoznatljivo. Mi smo je vrlo ozbiljno shvatili i pripremili se na protivnice od kojih smo očekivali jači otpor, koji je ovaj puta izostao. Čvrsta obrana s odličnim vratarkama, koje su obranile sve ono što je uspjelo proći pored obrane, ponovno su nam davale mogućnost da velikim brojem kontri iz minute u minutu podižemo rezultat. I na ovoj utakmici sve su igračice dobile znatnu minutažu i osim Ines Kolar niti jedna se nije nametnula. Ponovno sigurne T. Petika, Šestak Franušić i Kokša i na vratima dvojac vratarki Borac i Vrabec, a sve ostale moraju razmisliti o svojoj igri, volji i želji. Sve manje vremena ostaje do završnice na kojoj ne možemo očekivati da 4-5 igračica odigra cijeli turnir i podnese cijeli teret dok će ostatak ekipe ići na plaćeni izlet.