Andrea Penezić i Goran Mrđen // Foto HRSIzbornik hrvatske ženske seniorske rukometne reprezentacije Goran Mrđen obznanio je popis 20 igračica na koje računa za predstojeće susrete protiv Crne Gore u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo što će se potkraj godine održati u Švedskoj – priopćeno je večeras iz Hrvatskog rukometnog saveza.

U reprezentaciju je pozvano sedam igračica Podravke Vegete, a još dvije su u pričuvi.

Hrvatska ženska seniorska reprezentacija okupit će se u nedjelju 6. ožujka u Zagrebu, a na okupu će biti sve do 14. ožujka.

Prvu kvalifikacijsku utakmicu protiv Crne Gore Hrvatska igra u Splitu 10. ožujka s početkom u 20 sati. Uzvrat je na rasporedu dva dana kasnije u crnogorskom Baru.

Izbor Gorana Mrđena je ovakav:

Marta Žderić (Budućnost)

Ivana Kapitanović (Podravka Vegeta)

Gabrijela Bešen (Sesvete Agroproteinka)

Ekaterina Nemaškalo (Podravka Vegeta)

Paula Posavec (Zrinski)

Ana Nikšić (Podravka Vegeta)

Nikolina Zadravec (Koka)

Vesna Milanović Litre (Krim Mercator)

Katarina Ježić (Baîa Mare)

Andrea Čović (Vardar)

Andrea Penezić (Vardar)

Sonja Bašić (Ipress Center-Vac)

Žana Marić (Metraco Zaglebie Lubin)

Ćamila Mičijević (Zamet)

Selena Milošević (Podravka Vegeta)

Dora Krsnik (Podravka Vegeta)

Marijeta Vidak (Podravka Vegeta)

Valentina Blažević (Sesvete)

Anamaria Gugić (Zamet)

Lana Franković (Podravka Vegeta)

Na popisu pričuvnih igračica su Marina Razum, Dora Kalaus i Ana Debelić (sve Lokomotiva), Ivana Dragišić i Ivana Dežić (obje Podravka Vegeta), Kristina Plahinek (Zamet), Marija Milić (Sesvete Agroproteinka) i Stela Posavec (Zrinski).

Stručni stožer, uz izbornika Mrđena, čine trener Nikola Škorić, trener vratarki Nenad Rogulj, kondicijski trener Alen Marošević, fizioterapeutkinja Vesna Hodić, fizioterapeut Goran Krušelj i direktorica Ljerka Vresk.