U utakmici 2. kola EHF Kupa protiv danskog Nikobinga Podravka Vegeta je u gostima ostvarila vrijednu pobjedu (24:28), poluvrijeme 10:13 i upisala nova dva boda.

Nykøbing Falster 24(10)

Podravka Vegeta 28(13)

Nykøbing Falster: Power Arena. Gledatelja 1500. Sutkinje: Ana Vraneš i Marlis Wenninger (Austrija). Delegat: Kristjan Halldorsson (Island)

Foto: Peter Larsen

U prvom dijelu Zlatko Saračević krenuo je s Milosavljević, Ikhnevom i Yezhykavom na vanjskoj liniji dok su na krilima bile Holešova i Turk. Obrana koja je krenula kao 5:1 s Ikhnevom izmjenjuje se sa 6:0 kada ulazi Džono. Vrijedi naglasiti kako je u obrani sjajna u prvom poluvremenu bila Debelić, a uz odlične asistencije Ikhneve, Yezhykave i Milosavljević postigla je čak 4 pogotka. Prvi puta smo poveli u 13. minuti (5:6 ) preko Debelić, a nakon toga u 22’ preko Holešove dolazimo na +3, slijedi obrana Risović i novi pogodak Debelić za velikih +4. Na odmor se odlazi uz rezultat 10:13.

Foto: Peter Larsen

U drugo poluvrijeme ušli smo jako dobro i već u 33’ Podravka Vegeta je na 10:16.  Dankinje se vraćaju u 43’ na 16:18, ali njihova igračica Pedersen napravila je prekršaj za isključenje i nakon svađe sa sutkinjom zaslužila dodatne dvije minute suspenzije. Te su minute bile ključne da se naše cure ponovno vrate pa smo u 50’ novim pogotkom Debelić na 17:22, a već sljedeći napad i na +6 no do kraja utakmice Dankinje su dale maksimum i išle na rizik, uspjele malo smanjiti zaostatak no to nije bilo dovoljno da sruše naše cure koje su dokazale da mogu dati više i da će bez obzira na favoriziranu ekipu Nikobing polako i sigurno kreirati svoj put u sljedeći krug. Utakmica je završila 24:28, a Saračevićeve odabranice i stožer mogu zadovoljni put Koprivnice jer ih već u srijedu čeka put prema rumunjskoj Craiovi, dobro poznatom protivniku iz kvalifikacija za grupnu fazu Lige prvaka s kojima će se suočiti već u petak u 18.30 sati.

Čestitam curama, ovo je dosad naša najbolja utakmica. Šteta što je nije bilo u televizijskom prijenosu. Bile su ono što treba Podravka; ekipa, zajedno, fenomenalna obrana. Malo smo štekali s vanjskim šutom, pa znamo da je tako, ali još jedno, sve što smo se dogovorili, sve su napravile. Svaka im čast svima i idemo dalje – rekao je zadovoljno trener Zlatko Saračević nakon utakmice.

Sastav Nykøbing Falster: Hauge (1), Sahlholdt, Greve (12); M. Nielsen 3(2), Westberg 3, Sunami, Jakobsen, Lagerquist 2, Ikehara 1, Pedersen 5, Olsen 1, Wallen 6, Housheer 2, Kristiansen 1, L. Nielsen.

Trener: Jakob Larsen

Sastav RK Podravka Vegeta: Tucaković, Risović 1 gol (13+1), Ećimović; Zadravec 2, Turk, Holešova 3, Karlovčan, Popović, Milošević 2, Džono, Milosavljević 4, Petika, Chigirinova1(1), Ihnjeva 4, Debelić 8, Yezhykava 3

Trener: Zlatko Saračević