Podravka Vegeta najbolja u 2016. // Foto Ivo Čičin-MašanskerZajednica športskih udruga grada Koprivnice orgamizirala je u koprivničkom Domu mladih danas, u ponedjeljak 3. travnja, proglašenje najuspješnijih sportašica, sportaša i sportskih ekipa Grada Koprivnice u 2016. godini. Podravka Vegeta, prva ekipa RK Podravka s.d.d., proglašena je za nauspješniju u kategoriji ženska sportska ekipa.

Mišel Jakšić, Ivana Kapitanović i Jaasmina Stričević // Foto Ivo Čičin-MašanskerUz to u kategoriji sportašica među nominiranima bila je Ivana Kapitanović, a u kategoriji perspektivnih sportašica Tena Petika, obje iz RK Podravke. Svi najuspješniji, kao i nominirani, primilu su plakete iz ruku obnašatelja dužnosti gradonačelnika Koprivnice Mišela Jakšića i predsjednice Zajednice športskih udruga Grada Koprivnice Jasmine Stričević.

Mišel Jakšić, Tena Petika i Jasmina Stričević // Foto Ivo Čičin-MašanskerIzuzetan dojam ostavili su sportaši s invaliditetom, gdje je epitet najuspješnije ponijela slijepa kuglačica Ana Tkalčec, kojoj je asistentica Ankica Pavleković (nominiran je i Marijan Maljak iz udruge tjelesnih invalida), te kuglačka ekipa udruge za osobe s intelektualnim poteškoćama Veliko srce (nominirana je i kuglačka ekipa županijske Športske udruge slijepih Podravina. Program je nadopunio film o sportskim uspjesima sportaša Grada, kao i nastup trio Soul Sisters iz Koprivnice (vokalistice Helena Hraščanec, Laura Mjeda i Romana Pavliša, uz klavirsku pratnju Marina Hraščanca).

LISTA OSTALIH NAJUSPJEŠNIJIH I NOMINIRANIH

PERSPEKTIVNA SPORTAŠICA

Najuspješnija Valentina Belušić (Hrvački klub Podravka), nominirane su i Alma Homar (Konjički klub Koprivnica), Dora Ormuš (Boks klub David), Tena Petika (RK Podravka) i Antone Vargić (Kuglački klub Podravka).

PERSPEKTIVNI SPORTAŠ

Najuspješniji Valentin Belušić (Hrvački klub Podravka), nominirani su i Mihael Šestak (Ronilački klub Šoderica) i Filip Verčević (Hrvački klub Podravka).

SPORTAŠICA

Najuspješnija Lucija Šimčić (Ronilački klub Šoderica), nomirane su i Ivana Babić (Streljački klub Koprivnica), Hrvoje Kuzmić (Ribolovni klub Šoderica), Ivana Kapitanović (RK Podravka) i Jelena Kolarić (Kuglački klub Podravka).

SPORTAŠ

Najuspješniji Luka Đurđ (Ronilački klub Šoderica), nominirani su i Damian Sekulić (Karting klub Koprivnica), Hrvoje Kuzmić (Ribolovni klub Šoderica), Ivan Lončarić (Hrvački klub Podravka) i Ivo Matić (Auto i karting klub Podravka).

ŽENSKA SPORTSKA EKIPA

Najuspješnija ekipa Podravka Vegeta, a nominirane su i ekipa Ribolovnog kluba Koprivnica i Kuglačkog kluba Podravka.

MUŠKA SPORTSKA EKIPA

Najuspješnija seniorska kros ekipa Atletskog kluba Koprivnica, a nominiraen su i ekipe Karting kluba Koprivnica, Streljačkog kluba Podravka, NK Slavena Belupa i ekipa Ronilačkog kluba Šoderica.

IZNIMNO POSTIGNUĆE U SPORTU U 2016.

Borna Lončarić (Boks klub David)

ZASLUŽNI SPORTSKI DJELATNIK

Marijan Kuharić

Skupna slika // Foto Ivo Čičin-Mašansker