Rukometašice Podravka Vegete su u deset dana sjajnim igrama u svojim posljednjim utakmicama ove sezone osvojile prvenstvo i proslavile 25. naslov hrvatskih prvakinja, a danas i 23. naslov u Kupu Hrvatske s najvećom pobjedom u povijesti odigravanja finala Kupa Hrvatske 33:14.

Samo pet dana nakon što su zapečatile naslov hrvatskih prvakinja ekipa je stigla u Poreč tražiti svoj 23. naslov u Kupu Hrvatske. U sklopu Festivala rukometa koji se ove godine odvijao u Poreču su se tako okupile najbolje hrvatske ženske i muške seniorske ekipe i to s jednim ciljem, a to je uzeti krunu. Podravka Vegeta je za to u polufinalnom susretu baš kao i prošle godine morala pobijediti varaždinsku Koku što je našim curama pošlo za rukom pa su uvjerljivo slavile 35:21. Nakon jednog dana odmora uslijedilo je i današnje finale, fantastična utakmica sa Sesvetama koje ni u jednom trenutku nisu ozbiljnije zaprijetile našim curama. Već u 11′ Podravka Vegeta ima veliku prednost 0d 8:1. Nizali su se lijepi pogoci i razgalili Kronikuse i ostale navijače koji su na veliko finale došli bodriti cure. Dok se pjesma orila Žatikom,Podravkašice su povećavale rezultatsku prednost i na odmor otišle s rezultatom 16:6. 

Odličan tempo nastavile su Saračevićeve odabranice i u drugom poluvremenu, a prednost naših cura nastavila je rasti. Najviše pogodaka u današnjoj utakmici postigla je Nikolina Zadravec, a cijela je ekipa za kraj odigrala jednu odličnu utakmicu s dobrom kontrom i polukontrom te pokretljivošću u obrani i od prvog do zadnjeg sudačkog zvižduka igrale su kao da i ne primjećuju tako veliku rezultatsku prednost. Utakmica je završila velikom pobjedom 33:14. 

Htjeli smo odigrati jednu pravu utakmicu u finalu i ovu cijelu sezonu koja je bila uspješna i puna emocija, s puno fenomenalnih stvari, trebalo je završiti s ovakvom utakmicom. Zato čestitam curama što su stvarno danas letjele po terenu, što su napravile ono što smo se dogovorili. Čak su one u poluvremenu izvukle podatak da je najveća pobjeda u povijesti u finalu bila 15 razlike i njihova je želja bila da to bude više. Ovo je jedan šlag na torticu, na sve ono što smo radili ove godine – rekao je zadovoljno trener Zlatko Saračević.

Još uvijek nije kraj što se tiče treninga koji se nastavljaju i u narednom tjednu, a nakon toga kreću reprezentativna okupljanja pa povratak klupskim obavezama do kraja šestog mjeseca. 

Još ovaj tjedan treniramo da ove igračice koje idu u reprezentacije budu u korektnoj formi. Od petka je 15 igračica od 18 u reprezentaciji, a neke završavaju svoj boravak u Koprivnici – rekao je kratko o daljnjim planovima trener Saračević i pokazao zadovoljstvo cijelom sezonom, a u sljedećoj priželjkuje i jedan nivo više.

Danas je jednu od najboljih utakmica sezone odigrala Nikolina Zadravec koja je sa suzama radosnicama u očima komentirala današnji ogled.

Čestitam curama na borbenosti i hvala svima na čestitkama. Zasluženo smo osvojile kup, a pitanje pobjednika nije bilo upitno ni u jednom trenutku. Od prvog trenutka smo igrale pokretljivu i agresivnu obranu i realizacija nam je bila na visokom nivou. Vukle smo u leđa, imale dobru polukontru i kontru, a pehar i dvostruka kruna vraćaju se u Koprivnici – rekla je Nikolina Zadravec i istaknula kako se zahvaljuje navijačima koji su i ovoga puta bili vjetar u leđa, ali i osmi igrač kroz cijelu sezonu.

Prekrasna rukometna priča počela se graditi u rujnu prošle godine, a prvi uspješni koraci napravljeni su kvalifikacijom u Ligu prvakinja kada je Podravka Vegeta preko turske Muratpase, a nakon toga i rumunjske Craiove osigurala grupnu fazu u najelitnijem ženskom rukometnom natjecanju.

Nastavile su odabranice Zlatka Saračevića odlično i u grupnoj fazi kada im je za pedalj promaknuo ulazak u glavnu rundu Lige prvakinja no to nije zaustavilo europske snove ekipe koja je vratila navijače i ljubitelje rukometa u dvoranu. Zaprešić Boysi bili su čak dva puta gosti na europskim utakmicama u punoj koprivničkoj dvorani u kojoj se tražila ulaznica više, a nova navijačka himna koju su skladali, ”Dok srce kuca Podravka” pratila ih je na terenu u svakoj utakmici i širila pobjedničku energiju prilikom svakog novog izazova.

Europska rukometna priča Podravke nastavila se i u EHF Kupu kada je Podravka grupnu fazu otvorila s četiri pobjede i pokazala svoju neiscrpnu snagu i borbenost. Dogodila se euforija, gradom se širila priča o toj novoj energiji, a rukomet je ponovno postao broj jedan, tema o kojoj su svi pričali u iščekivanju novih utakmica. Veliki korak naprijed bio je plasman u četvrtfinale EHF Kupa gdje su u ovoj sezoni Saračevićeve odabranice i završile svoj europski put nakon ukupno 16 utakmica u Europi. Pružile su Koprivničanke odličan otpor vrhunskim europskim ekipama i postale iznenađenje među rukometnom elitom.

Cilj koji je bio postavljen na početku sezone bio je ulazak u Ligu prvakinja i dvostruka kruna. Odgovorile su apsolutno svim izazovima koje je ova sezona postavila pred njih, a rezultatom u Europi pomaknule su se granice. Cure i stožer na čelu s trenerom Zlatkom Saračevićom ovu sjajnu sezonu mogu ispratiti s osmijehom te s nestrpljenjem očekivati nove izazove koji ih očekuju u rujnu ove godine.