U posljednjoj utakmici grupne faze EHF Europske lige rukometašice koprivničke Podravke Vegete poražene su od Nykobinga rezultatom 23:22 (12:9). Podsjetimo u 2. kolu su ih podravkašice svladale na domaćem terenu rezultatom 25:23 i tako otvorile seriju europskih pobjeda na domaćem terenu gdje su u ovoj sezoni ostale neporažene. U ovoj su fazi natjecanja podravkašice skupile 7 bodova iz šest utakmica uz tri pobjede, jedan remi i dva poraza. 

U prvom je poluvremenu domaća ekipa u potpunosti kontrolirala utakmicu, samo u prvih sedam osam minuta bilo je neizvjesno. U nastavku su povećale svoju efikasnost Dankinje i s tri vezana pogotka odlaze na 6:2 u 12. minuti. Nastavile su u tom ritmu i otišle i do velikih +5 pa je u 22. minuti susreta bilo 9:4 za dansku ekipu. Unijelo je to nervozu u redove podravkašica koje su u ovu utakmicu mogle ući bez pritiska jer je četvrtfinale već osigurano u prošloj utakmici s Vacom. Ipak taj ih je trenutak na neki način i vratio na dobar put i u ritam kakav su priželjkivale od prve minute. S četiri vezana pogotka hvataju priključak podravkašice i dolaze na dva pogotka zaostatka te prekidaju dobar niz i nalet domaćih igračica. Pet minuta prije kraja prvog dijela na semaforu je bilo 9:7, a podravkašice su na odmor otišle uz zaostatak od tri pogotka i rezultat 12:9.

U drugo su poluvrijeme podravkašice ušle motivirane i igrale su puno bolje. Uhvatile su ritam koji im je bio potreban i na startu utakmice i svojom su igrom drugo poluvrijeme ipak držale rezultatski neizvjesnijim nego prvo. Tri su puta bile na pogodak zaostatka, a u posljednjoj se minuti ukazala i prilika za izjednačenje no i to nam je izmaklo. Dobroj je igri u drugom poluvremenu doprinijela i vratarka Bešen koja je branila i moguće i nemoguće te na kraju zasluženo ponijela i nagradu za igračicu utakmice. Treba reći kako je u našim redovima danas najviše pogodaka postigla Katarina Pandža, ukupno 6, a slijedi ju Franušić s 4.

Ovo je jedna od onih utakmica u kojoj ne ide, ali su podravkašice pokazale karakter i borbu do kraja. Ovo današnje izdanje zasigurno nije najbolje koje smo vidjeli u Europi u ovoj sezoni, ali ekipa se borila do zadnje sekunde i to je jako bitno. Čak i u ovakvoj situaciji gdje je domaća ekipa pretežno dominirala i vodila cijelu utakmicu, podravkašice su im stvorile pritisak do samog kraja te na kraju izgubile s minimalnom razlikom 23:22.

Nema vremena za tugovanje jer sutra se ekipa vraća u Koprivnicu i čeka ih priprema za subotu kada ekipa gostuje u Zagrebu kod Lokomotiva. Za ovaj derbi priprema će biti detaljna i kvalitetna te je cilj nastaviti niz bez poraza u domaćem prvenstvu. Mi samo možemo biti ponosni na iskorak i čestitati curama i stožeru na onome što su dosad ostvarili.

Nakon utakmice danas su izjave dali trener Ivica Obrvan i vratarka Lucija Bešen.

Sad i službeno kako je završila grupna faza Europske lige čestitam djevojkama i svima nama koji brinemo o igračicama na sjajnom dosegu ove godine u Europskoj ligi. Plasirali smo se i već prije ove utakmice u četvrtfinale i čekaju nas još najmanje dvije utakmice. Tamo ćemo pokušati nastaviti s dobrim igrama i željeti kao što smo to i dosad željeli u ovih šest utakmica da nastavimo na tom tragu te probamo protiv favorita, bile to Njemice ili Rumunjke, napraviti još jedno iznenađenje. Današnja utakmica nije bila od nikakvog rezultatskog značaja za poredak na ljestvici. Bila je više stvar prestiža, željeli smo se prikazati u dobrom svjetlu da igramo i stječemo iskustvo na teškom terenu, u bučnoj atmosferi uz gromoglasno navijanje i zvučnu kulisu koja je bila puštana na razglas. Sve jeto dobra škola za igračice i za budućnost. Možda nismo bili u sjajnom izdanju, posebno u napadu. Bez obzira na neke dijelove utakmice u kojima nismo izgledali najbolje, pronašli smo snagu da se vraćamo i da do samog kraja budemo u prilici da budemo neporaženi. Minutu- dvije prije kraja ukazala nam se i takva šansa, ali nismo uspjeli. Igrali smo protiv jakog domaćina koji je sebe vidio prije starta ove grupe uz Norvežanke kao sigurnog četvrtfinalistu. Pomrsili smo im račune i htjeli su se revanširati za poraz u Koprivnici te su na kraju u tome i uspjeli. Gotovo sve igračice su danas igrale i dale svoj obol večeras i mi smo htjeli da nas ne poraze danas, ali nije nam se ta želja ostvarila. Odigravanjem ove utakmice zasigurno je stečeno jedno iskustvo koje nosi pouke u onim detaljima gdje nismo bili dobri. Mi smo i dalje ekipa koja je u izgradnji i nema velikog iskustva i koja je u sličnoj skupini prošle godine bila bez bodova i pobjeda pa je ovo velik i neočekivan napredak. Ono što se ne smije dogoditi je da nas ponese da su sve to normalne stvari i da se slavi u glavi duže od jednog dana. Već u subotu nas očekuje prvenstvo u Zagrebu, protiv Lokomotive u Zagrebu, vječnog rivala u ženskom rukometu koji je aktualni prvak u prošloj i pretprošloj sezoni. U ovom trenutku dobro stojimo i kud ćeš veći motiv nego igrat takav derbi i stavit ispred sebe zadatak bez obzira što imamo veliku prednost, da napravimo sve da u ovom derbiju pružimo dobru igru i pobijedimo Lokomotivu na njenom terenu – rekao je trener Ivica Obrvan nakon današnje utakmice. 

Lucija je ponijela titulu igračice utakmice sa 14 upisanih obrana.