Prvi dan testiranja kondicijske pripremljenosti rukometašica Podravka Vegete u Sportsko dijagnostičkom centru na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu bio je uspješan. Standardna je to procedura na početku sezone pod nadzorom stručnjaka s Kineziološkog fakulteta. Osim mjerenja razine funkcionalnih i motoričkih sposobnosti testovi će pokazati i skočnost, snagu, brzinu, izdržljivost, ali i pokretljivost ruku i nogu. Sutra ih očekuje nastavak testiranja u Sportsko dijagnostičkom centru.

Sadržajan i prilično zahtjevan dan cure su zaključile u koprivničkom parku u sklopu Ljeta na Zrinskom u Belupovom nutricionističkom savjetovalištu na otvorenom. Tamo su rukometašice uz poštivanje epidemioloških mjera pristupile mjerenju indeksa tjelesne mase. Na uvid su dobile i rezultate analize sastava tijela koji su onakvi kakvi i moraju biti kod profesionalnih sportašica i sportaša. Napomenimo na kraju kako se dio cura odazvao i aktivnostima u sklopu Budi fit zone gdje su uz stručno vođenje odradile vježbe s loptama.

Foto: Ivan Brkić