S novom godinom Podravka Vegeta će krenuti u nove europske izazove, a u preostalih šest kola očekuju ih ogledi na domaćem terenu protiv njemačke Borussie Dortmund, francuskog Bresta i mađarskog FTC-a. Ekipi su preostala gostovanja u Danskoj protiv Team Esbjerga, Rumunjskoj gdje ih dočekuje CSM Bucuresti te finalno u Podgorici gdje ih očekuje Budućnost, ekipa protiv koje su Podravkašice u prvom kolu grupne faze na domaćem terenu upisale i svoju jedinu pobjedu dosad 29:22.

Foto: Ivan Brkić (Slavlje pobjede protiv Budućnosti)

Uslijedilo je gostovanje 2. kola DELO Lige prvakinja kada je Podravka sjajno otvorila utakmicu u Erdu, najprije vodstvom 0:2, a onda i 1:4 uz kontrolu rezultata do samog kraja prvog dijela za rezultat 15:15. Držalo je to u nadi koprivničke rukometašice koje na kraju ipak nisu uspjele iznenaditi iskusnu mađarsku ekipu te su od Ferencvaroša poražene rezultatom 33:27.

Foto: Ivan Brkić (Kalaus u napadu protiv Mađarica)

Treće kolo donijelo je novi izazov na domaćem terenu protiv Bukurešta, ekipe koja u svojim redovima ima veliko ime ženskog rukometa, Neagu i koja je odlično Podravkino otvaranje iz prvog dijela zasjenila još jednim odličnim izdanjem koje okrunila s 14 pogodaka u mreži Podravkašica i tako zapečatila još jednu pobjedu svoje ekipe. Podravkašice su sve do 28. minute susreta imale vodstvo kada gošće prvi puta stječu minimalnu prednost od jednog pogotka te u konačnici odlaze s njom i na odmor 15:16. Sve do deset minuta prije kraja i u toj se utakmici igralo na 2-3 pogotka zaostatka, ali dobar dan i iskustvo ponajbolje rukometašice svijeta, presudilo je ekipi Podravka Vegete koja je upisala još jedan europski poraz 31:36.

Foto: Marko Horvat (Dejana Milosavljević u žaru borbe)

U četvrtom kolu uslijedilo je gostovanje kod francuskog Bresta, ekipe s velikim ambicijama koja je prošle sezone igrala finale Lige prvakinja protiv danskog Vipersa. Iako je ekipa Podravke za cilj imala odigrati dobru i borbenu utakmicu u tome nisu uspjele jer je moćna ekipa Bresta jako skupo kaznila tehničke pogreške u redovima Podravkašica te su na kraju uz veliku podršku publike Francuskinje slavile 35:22.

Foto: HC Brest (Ilyna u napadu)

U petom kolu cure su dočekale danski Team Esbjerg i unatoč prilično lošoj prezentaciji u prvom poluvremenu u drugih 30 minuta napravile su potpuni preokret i pokazale da itekako mogu parirati moćnim ekipama. Spomenimo kako je ova ekipa nakon prvih osam kola zasjela na prvo mjesto skupine s ukupno 13 ostvarenih bodova, a utakmicu u Koprivnici zasigurno će pamtiti kao dramatičnu jer su zaostatak s poluvremena od šest pogodaka nakon samo tri minute drugog dijela Podravkašice prepolovile na tri, a potom su se i priključile na samo pogodak minutu prije kraja te došle u priliku za izjednačenje. Na kraju i u ovoj odličnoj utakmici gdje je ekipa pokazala svoju timsku snagu i energiju i izvukla maksimum iz svojih redova, nisu uspjele doći do pozitivnog rezultata ili uzeti bod, a krajnji je rezultat bio 26:27.

Foto: Ivan Brkić (Euforija s klupe u borbi protiv Esbjerga)

Utakmica 6. kola bila je za zaborav. Podravka Vegeta je desetkovana ozljedama otišla na put u Njemačku i to bez Milosavljević, Zadravec, Stelmakh i Buljan. Nema mjesta uljepšavanju i ovo je, bila, a nadamo se da će tako i ostati, najlošija prezentacija Podravkašica na europskoj rukometnoj pozornici za ovu sezonu. Podravkašice su poražene rezultatom 38:14 koji je ostavio gorak okus, ali i trag na ekipi i nakon kojeg je trebalo izvući snagu za još dva ogleda s moćnim Rostovom.

Foto: HC Borussia (Ana Turk u skoku)

Sedmo i osmo kolo bilo je predodređeno za susrete s ruskim Rostov Donom, najprije na domaćem terenu, a onda je uslijedilo i gostovanje. U domaćem susretu presudile su nijanse i Podravka Vegeta je bila na korak do osvajanja boda, a moguće i dva. I u ovom susretu u prvom poluvremenu Podravka ima vodstvo od čak četiri pogotka, rezultat poluvremena bio je 13:13. Cijelu je utakmicu Podravka imala aktivan rezultat, uz odlično raspoloženu Bazaliu koja je dala svoj velik doprinos s ukupno sedam pogodaka u tom susretu. Bio je to dramatičan završetak u kojem su odabranice Pera Johanssona ipak uspjele sačuvati dva boda uz rezultat 22:23.

Foto: Ivan Brkić (Mugošin skok s krila)

U posljednjem je kolu u ovoj kalendarskoj godini Podravka Vegeta gostovala u Rusiji gdje su Ruskinje nakon loše predstave u Koprivnici s kojom nije bio zadovoljan ni njihov trener Per Johansson, ipak pokazale malo drugačiju igru i upisale uvjerljivu pobjedu 34:23. U ovoj su utakmici htjele opravdati loš dan iz Koprivnice no rezultat se u korist domaćina u potpunosti prelomio tek nakon 45. minute što je potvrdio i njihov trener na konferenciji nakon utakmice. Trener Goran Mrđen je u Rostovu u nedostatku vanjskih igračica igrao s tri krila Turk, Mugošom i Karlovčan. Bila je to dobra utakmica s velikom dozom improvizacije koja je uz sve izazove imala jedan zanimljiv sustav i novu dinamiku. Ipak ponestalo je energije za izdržati taj ritam do kraja uz rotaciju koju je imao domaćin, ali sigurno je kako je uz kompletniji sastav rezultat mogao biti puno bolji.

Foto: Romana Mihalec (Bazaliu fokusirana na početak utakmice)

Ovo su rezultati po kolima.

1.kolo Podravka Vegeta – Budućnost 29:22

2. kolo FTC-Podravka Vegeta 33:27

3. kolo Podravka Vegeta-Bukurešt 31:36

4. kolo Brest- Podravka Vegeta 35:22

5. kolo Podravka Vegeta-Team Esbjerg 26:27

6. kolo Borussia Dortmund-Podravka Vegeta 38:14

7. kolo Podravka Vegeta- Rostov Don 22:23

8. kolo Rostov Don- Podravka Vegeta 34:23

Nastavak najeltinijeg europskog natjecanja gledat ćete i u novoj kalendarskoj godini. Preostalo je 6 kola uz tri utakmice na domaćem terenu i tri u gostima i to prema ovom rasporedu.

9. KOLO

 09.01. 2022. 14.00 sati Josip Samaržija- Bepo

Podravka Vegeta-Borussia Dortmund

10. KOLO

16.01.2022. 14.00 sati Blue Water Dokken

Team Esbjerg-Podravka Vegeta

11. KOLO

23.01. 2022. 14.00 sati Josip Samaržija-Bepo

Podravka Vegeta- Brest

12. KOLO

06.02.2022. 14.00 sati Sala Polivalenta

CSM Bucuresti-Podravka Vegeta

13. KOLO

12.02.2022. 16.00 sati Josip Samaržija-Bepo

Podravka Vegeta- FTC Rail Cargo Hungaria

14. KOLO

19.02.2022. 18.00 sati S.C. Morača

Budućnost-Podravka Vegeta

Tablica grupne faze: