Čak 23 000 ljudi glasalo je u prošla dva tjedna u izboru za najbolje igračice i trenera DELO EHF Lige prvakinja u sezoni 2019/2020. Za razliku od prošlih godina kada je glasovanje održano nakon odigranih svih susreta ove je sezone situacija bila nešto drugačija. Zbog pandemije koronavirusa glasovanje je održano prije te je tako navijačima omogućeno da svojim omiljenim igračicama i trenerima daju podršku. Prošlogodišnji izbor trajao je pet tjedana te je glasalo 26 000 ljudi. Iz ovih brojki jasno je da interes za rukomet i Ligu prvakinja svake godine sve više raste, a ovo je bilo sedmi puta da je ovaj izbor održan. Čak šest prošlogodišnjih laureata našlo se je u ponovnom izboru i ove sezone te ponovno aktualni prvaci Györi AUDI ETO KC imaju najviše predstavnika – čak tri. Pedeset je igračica i trenera bilo nominirano, a treneri iz natjecanja odabrali su kandidatkinje i kandidate kojima su navijači mogli dati svoj glas.
U nastavku je konačan poredak najboljih igračica i trenera prema izboru navijača.


DELO WOMEN’S EHF Champions League 2019/20 All-star ekipa:
Golmanica: Amandine Leynaud, Györi Audi ETO KC – 9,055 glasova
Lijevo krilo: Sanna Solberg, Team Esbjerg – 6,570 glasova
Lijeva vanjska: Cristina Neagu, CSM Bucuresti – 7,594 glasova
Srednja vanjska: Stine Oftedal, Györi Audi ETO KC – 13,161 glasova
Kružna napadačica: Asma Elghaoui, SCM Râmnicu Valcea – 14,896 glasova
Desna vanjska: Anna Vyakhireva, Rostov-Don – 9,158 glasova
Desno krilo: Jovanka Radičević, Budućnost – 7,462 glasova
Najbolja obrambena igračica: Eduarda Amorim, Györi Audi ETO KC – 11,029 glasova
Najbolja mlada igračica: Noemi Hafra, FTC-Rail Cargo Hungaria – 7,440 glasova
Najbolji trener: Emmanuel Mayonnade, Metz Handball – 6,927 glasova

Najbolju mladu igračicu Noemi Harfru iz FTC-Rail Cargo Hungarie te najboljeg trenera Emmanuela Mayonnadea koprivnička je publika imala prilike vidjeti i uživo. Hafra je s FTC-om posjetila Koprivnicu u 4. kolu DELO EHF Lige prvakinja, a već tjedan dana kasnije trener Mayonnade je s Metzom gostovao u Koprivnici u 5. kolu Lige prvakinja.

Noemi Hafra pokušava zaustaviti Korinu Karlovčan 

 

Emmanuel Mayonnade u Koprivnici za vrijeme utakmice RK Podravka Vegeta – Metz Handball