Rukometašice Podravka Vegete su danas odigrale peto kolo DELO Lige prvakinja na domaćem terenu protiv danskog Esbjerga koji je u napetoj završnici ipak slavio 26:27, poluvrijeme 9:15, a doslovno su nijanse presudile da ekipa uspije zadržati bod ili čak oba u Koprivnici.

Nije dobro krenulo za domaće igračice branila je Poulsen odlično pa su gošće već u prvih sedam minuta imale veliku prednost od +4. Trener Antonio Pranjić pozvao je minutu odmora. Zabile su domaće igračice svoj prvi pogodak u 8. minuti najprije Karlovčan, a nakon toga i Turk. U 13. minuti treći pogodak i to sa sedam metara nakon prekršaja na Kalaus zabija Milosavljević, rezultat je 3:7. Sredinom poluvremena okrenulo se malo i na stranu naših cura pa su uz dva brza pogotka Franušić i Turk smanjile zaostatak sa 6 na 4 pogotka.

Trener Dankinja osjetio je da je trenutak za minutu odmora. U prvom poluvremenu najviše je problema Podravka Vegeti na vanjskoj poziciji radila Breistol koju je trener Pranjić odlučio zatvoriti popularnim ”flasterom”, a odlično je na zadatak odgovorila Karlovčan.

Iako se ekipa Podravke sredinom prvog poluvremena počela dizati uz veću agresivnost i obranu brzo su se vratile gošće na 6 pa i sedam golova prednosti. U redovima Podravke danas nije bio dan za vratarku Dumansku koja nije imala odgovora na danske napadačice, a posebno u vrijeme kad je i intenzitet u obrani bio na niskoj razini. Na vrata Podravka Vegete je u nastavku prvog dijela stala Tucaković, a ekipa Podravke na poluvrijeme odlazi sa šest pogodaka zaostatka, rezultat je 9:15.

Drugo je poluvrijeme sjajno otvorila kapetanica Kalaus koja je zabila tri sjajna pogotka zaredom. Smanjuju cure zaostatak te ostaju u utrci za mogući priključak i preokret. Dodala je sjajan pogodak s krila i Turk i smanjuju Podravkašice zaostatak ponovno na četiri.  Ponovno se aktivirala Breistol, a odmah potom prodana je lopta za čistu kontru i vratile su svoju prednost odabranice Jespera Jansena, ali tu nije bio kraj borbi domaće ekipe.

Brzo su se trgnule Podravkašice i u samo tri minute podigle tempo i prepolovile zaostatak, a vjetar u leđa bila im je Tucaković uz raspoloženu Mugošu i Turk i rezultat je 17:20. Trener Jansen ponovno je uzeo predah za dansku ekipu.

Sredinom drugog dijela rezultat je 20:23. U 47. minuti dolaze Podravkašice u priliku da smanje zaostatak na samo dva pogotka. Otišle su gošće ponovno na četiri pogotka prednosti, ali smanjuju naše cure zaostatak sedam minuta prije kraja najprije na tri, a potom i na dva pogotka. Precizna je bila ponovno Milosavljević sa sedam metara za rezultat 24:26 i pet minuta prije kraja ponovno vraća nadu za priključak. Dvije minute prije kraja na terenu se odvijala prava drama, a publika u dvorani se podigla na noge, strijelkinja za priključak na samo pogodak zaostatka bila je Šenvald. Priliku za izjednačenje nije uspjela iskorisititi Mugoša te ekipa Podravka Vegete ipak ostaje bez bodova u današnjem ogledu s minimalnim porazom od danske ekipe 26:27.

Podravka je danas bila stopostotna u realizaciji sa sedam metara 4/4 je upisala Dejana Milosavljević koja je danas zabila ukupno sedam pogodaka za Podravka Vegetu, a slijedi ju Kalaus s pet. Odlično su odigrale i Turk te Franušić svaka s po četiri pogotka, a vjetar u leđa curama bila je i vratarka Tucaković koja je danas odlično odgovorila moćnim danskim napadačicama.

Dodajmo kako danas u sastavu zbog ozljeda nije bilo Bazaliu, Stelmakh, Buljan i Zadravec. Veliku je ulogu u obrani odigrala i mlada kružna napadačica Elena Popović, a svoju je kvalitetu potvrdila i mlada ljevakinja Franušić.

Trener Antonio Pranjić je u današnjoj utakmici pred sobom imao puno izazova. Nakon poraza od Bresta trebalo je motivirat ekipu koju je zadesio i niz ozljeda. Nije to izgledalo onako kako su planirali u prvom poluvremenu, ali drugih trideset minuta na teren je izašla nova ekipa koja je danas doslovno ostavila srce na terenu te pokazala svoj karakter i snagu. Današnji bi se ogled mogao nazvati ogledom vrijednim pobjede ili čak boda, ali ipak nisu se uspjeli zadržati u Koprivnici.

Danas smo igrali protiv ekipe koja je bila apsolutni favorit s pet bodova u grupnoj fazi. Ostaje žal zbog prvog poluvremena i početka koji nije izgledao dobro. Nismo funkcionirali ni u napadu ni u obrani, nedostajalo je agresivnosti, radili smo dosta tehničkih pogrešaka, a to je gošćama dalo priliku da naprave veću razliku koju smo kasnije morali stizati. Veći dio prvog poluvremena igrali smo s igračem manje što nam je bio dodatni uteg – rekao je trener Pranjić. 

Drugo je poluvrijeme bilo potpuna drugačija priča, a cure su uistinu dale sve od sebe i ispoštovale sve dogovoreno.

Ono na što sam ponosan je drugo poluvrijeme. Dogovorili smo se da moramo biti agresivniji i da se moramo ubrzati i to su cure pokazale. Izgledale su kao ekipa i nosila ih je jedna pozitivna energija koja nam je na kraju donijela to da smo došli u priliku da uzmemo bod ili da čak i dva boda ostavimo u Koprivnici – rekao je trener Pranjić i dodao kako i u budućim ogledima ovakva reakcija ekipe može donijeti neke nove prilike za pobjedu.

Dojmove nakon utakmice podijelila je i najbolja strijelkinja Dejana Milosavljević.

Jako mi je drago da smo nakon zadnje dvije loše utakmice nakon kojih je bilo puno raznih reakcija ipak pokazale da imamo karakter i želju, ali i da možemo. Nadam se da smo sada premostile te trenutke u kojima smo padale i jako sam sretna i ponosna na svoju ekipu jer smo dale sve od sebe. Vjerujem da će i nama doći dani upisivanja pobjeda koje ćemo osigurati svojom dobrom igrom – rekla je Milosavljević osvrnuvši se posebno na današnje drugo poluvrijeme u kojem su gotovo prelomile utakmicu i slomile favoriziranu ekipu iz Danske. 

ŠSD Josip Samaržija- Bepo. Gledatelji: 200 Suci: Igor Covalciuc i Alxei Covalciuc. Delegat EHF: Janko Požeženik

Podravka Vegeta: Tucaković, Dumanska; Turk 4, Kalaus 5, Karlovčan 1, Popović 1, Milošević, Milosavljević 7(4), Mugoša 2, Franušić 4, Šenvald 1, Ilyna, Milić 1. Trener: Antonio Pranjić

Team Esbjerg: Poulsen, Eckerle; Nielsen 3, Moller 3, Frafjord 2, Breistol 8, Turkoglu 1, Jorgensen 1, Solberg 4, Eckerle, Jensen 5, Ingstad. Trener: Jesper Jensen.

Sedmerci: Podravka Vegeta 4/4/Esbjerg 6/6

Isključenja: Podravka Vegeta 8 min (Šenvald 2+2, Milić 2+2)/Esbjerg 6min(Turkoglu, Jorgensen, Jensen)

Foto: Ivan Brkić