Dugo Selo 55 - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskPodravka Vegeta odigrala je i 24. utakmicu Hrvatske lige bez poraza, bez gubitka boda. Pobijedila je večeras u Dugom Selu s 35:25 (20:14) i tako otklonila još jednog suparnika. Dugo Selo nije moglo kontra kvalitetnijeg sastava Koprivničanki, ali je tokom utakmice prijetilo dolaskom na dva, češće na tri gola razlike.

Gradonačelnik Stipe Velić i Ivna Kapitaović // Foto Ljerka VreskPrije utakmice na maloj svečanosti gradonačelnik Dugog Sela Stipe Velić buketima cvijeća čestitao je Podravki Vegeti i Dugom Selu na nastupu u završnici Hrvatskoga kupa. Za Podravku cvijeće je primila kapetanica Ivana Kapitanović. Tom prigodom Podravka Vegeta pozvana je na zajedničku zakusku nakon utakmice. Lijepa gesta domaćina.

Ines Slišković. Stipe Velić i Ivana Kapitanović // Foto Ljerka VreskDo 15. minute, kada je stanje bilo 8:10 za Koprivničanke, Ekatarina Nemaškalo postigla je šest golova iz šest udaraca. Kasnije su se efikasnošću priključile Marijeta Vidak (golovi 9 od 13, u tome sedmerci 3 od 3) i Selena Milošević (5 od 10). Golmanica Dugog Sela 55 Mara Budić obranila je 17 lopti od 46 udaraca, Iva šebalja ništa od 6, dok učinak Podravkinih golmanica nije bio na visini: Ivana Kapitanović 2 od 10, Antonia Jukić 6 od 22. Simona Hajduk 0, ušla je samo na obranu sedmerca. Zalužena pobjeda. Učinak možete vidjeti u tzv. glavi na kraju izvještaja.

Dugo Selo 55  - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskU Čakovcu je odigrana još jedna utakmica 24. kola: Zrinski – Zamet, pobjeda Zrinskog 29:21. Preostali parovi 24. kola 20. svibnja: Arena – Bjelovar, Umag – Osijek, Lokomotiva – Sesvete Agroproteinka, Dalmatinka – Koka, Trešnjevka – Split 2010.

Dugo Selo 55  - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskPodravka Vegeta u 25. kolu igr u Koprivnici s Umagom, vjerojatno u petak 26. svibnja. A onda, u zadnjem kolu slijedi derbi prvenstva s Lokomotivom u Zagrebu, utakmica koja jednoj od te dvije ekipe donosi naslov prvakinja. S tim da Lokomotiva mora odigrati gostujuću odgođeno utakmicu s Kokom u Varaždinu.

UTAKMICA 24. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

DUGO SELO 55 – PODRAVKA VEGETA 25:35 (14:20)

DUGO SELO – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Josip Cepanec (Turčin) i Dalibor Dragočajac (Novska). Nadzornik HRS-a: Vladimir Peković (Varaždin).

DUGO SELO 55: Budić (17+0), I. Šebelj (6+0); Ćorković 4, Kirin 2, Čamber 2, Grebenar, Radovac 1, A. Šebalj 1, Slišković 1(1), Pavković 2, Bebek, Marjančić 8(4), Galić 2, Remenar, Lisjak 2, Božić. TRENER: Nenad Plašić.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (6+0), Kapitanović (2+0) Hajduk (-+0); Zadravec 3, Dežić 2, Karlovčan 3, Popović, Krsnik 2, Milošević 5, Nemaškalo 7, I. Mrđen, Vidak 9(3), Pavlović 3, Petika, Gugić, Debelić 1. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERICI: Dugo Selo 55 6(5), Podravka Vegeta 3(3).

ISKLJUČENJA: Dugo Selo 55 0 minuta, Podravka Vegeta 6 minuta (Vidak 2+2+2, diskv.)

CRVENI KARTON: Marijeta Vidak Podravka Vegeta), treće isključenje.

IGRAČICA UTAKMICE: Marijeta Vidak (Podravka Vegeta).