S utakmice u Osijeku // Foto mobitelom Ljerk VreskPodravka Vegeta pobijedila je u 18. kolu u prvenstvenoj utakmici s Osijekom, domaćinom u Sportskoj dvorani Zrinjevac: Osijek – Podravka Vegeta 18:28 (6:19).

Domaća dopredsjednica kluba Snježana Brzica uoči utakmice predala je treneru Podravke Vegete Goranu Mrđenu mali dar (knjigu i vino) čestitajući mu na izboru za izbornika hrvatske reprezentacije.

U prvom poluvremenu realizacija koprivničkih rukometašica bila je sjajna (19:6), domaća golmanica obranila je samo dvije lopte. To se vidi i u konačnoj statistici: Nikšić 5/5, Živković 4/4, Džono 2/3, Nemaškalo 3/5, Oremović 2/3, Maljak 1/2, a nešto više lopti potrošile su Čović 3/7, Vidak 4/8 i Elez 4/7. Kad smo kod statitsike, evo i golmanske: Milenković nije ulazila u igru, Kapitanović 1/18, Jukić 3/10).

– U 1. poluvremenu smo imali visoki postotak realizacije. U 2. poluvrijeme ušli smo malo opuštenije, pogodili 2-3 stative, izgubili nešto lopti... – rekao je nakon utakmice Goran Mrđen.

Ne treba ni govoriti da je u 2. poluvremenu trener Mrđen dao priliku svim igračicama. Vratila se nakon ozljede i oporavka Kristina Elez.

– Elez još traži formu. Ima prostora za poboljšanje igre i očekujem napredak – opisao je njenu situaciju Mrđen.

U Sesvetama su Sesvete Agroproteinka i Lokmotiva odigrali neriješeno 26: 26, pa se sada Lokomotiva, uoči subotnjeg derbija u Koprivnici, nalazi na trećem mjestu na tablici s pet bodova zaostatka iza Podravke Vegete. Međutim, Zamet je na drugoj pozicji s tri boda zaostatka, a u ovom kolu pobijedio je kod kuće Split 2010 s 29:22.

– Ja sam govorio i govorim da nam je Zamet veći konkurent od Lokomotive. No, mi se spremamo za derbi s Lokomotivom u subotu, jer u svakoj utakmici moramo ”potvrđivati” osvojene bodove. Dva po dva… – zaključio je Mrđen.

Rezultate i tablicu možete vidjeti na 1. stranici našeg web www.rk-podravka.hr

 S utakmice u Osijeku // Foto mobitelom Ljerk Vresk

UTAKMICA 18. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

OSIJEK – PODRAVKA VEGETA 18:28 (6:19)

OSIJEK – Sportska dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 300. Sutkinje su Katja Pleše (Osijek) i Melita Posavac (Zagreb). Nadzornik HRS-a: Milan Emanović (Sesvete).

OSIJEK: Stevanović (1+-), Delić (9+0); Vukišić, Crnov 3, Šijaković 2, Bošnjak 2, Putnik 3(3), Krajnović 2, Liović, Jeršek, Maras 3, Špoljarić 2, Akmadžić 1. TRENER: Zdravko Lovač.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (3+0), Kapitanović (7+0), Milenković (-); Čović 3, Nikšić 5, S. Šenvald, Živković 4, Džono 2, Nemaškalo 3, I. Mrđen, Papac, Dragišić, Vidak 4, Oremović 2, Maljak 1, Elez 4(1). TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Osijek 4(3), Podravka Vegeta 1(1).

ISKLJUČENJA: Osijek 2 minute (Bošnjak), Podravka Vegeta 8 minuta (Vidak 2+2, S. Šenvald i Oremović po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Ana Nikšić (Podravka Vegeta).