Rukometašice Podravka Vegete su danas na domaćem terenu odigrale 6. kolo 1.HRL za žene protiv Bjelovara i upisale još jednu visoku pobjedu 34:19, poluvrijeme 16:9.

Vodile su cijelo prvo poluvrijeme Podravkine igračice najprije s 2-3 pogotka prednosti, a u 13. minuti povećava Mugoša to najprije na 4, a nakon toga Milosavljević u 23. minuti povisuje prednost na +5 (12:7).

Podigle su ritam u nastavku prvog dijela Koprivničanke, a na +7 podiže Milošević. U prvom je poluvremenu najefikasnija u redovima Podravke bila Mugoša s 4 te Franušić s 3 pogotka, ali sa stopostotnom realizacijom. Rezultat poluvremena je bio 16:9.

U drugom poluvremenu podižu ritam Podravkine igračice i u prve dvije minute odlaze najprije na +9. Nakon toga Bjelovarčanke uspijevaju malo smanjiti zaostatak, ali držale su naše cure i u nastavku prednost od 6-7 pogodaka. Deset minuta prije kraja mlade kadetkinje i reprezentativke Strugar i Megerle unose još malo svježe energije u redove naše ekipe koja odlazi najprije na uvjerljivih +10, a do kraja i povisuju prednost te utakmicu zaključuju uz rezultat 34:15.

Nakon utakmice izjave su za klupske stranice dali trener Antonio Pranjić i igračica Selena Milošević.

Foto: Ivan Brkić

Čestitam našim curama na pobjedi i na nova dva boda. Danas nismo mogli računati na neke igračice zbog zdravstvenih problema i ozljeda. Bazaliu ima problema s listom, Buljan s koljenom, a Zadravec je još od prije ozlijeđena. Larissu iz preventivnih razloga nismo stavljali u igru, kao i Stelmakh koja još uvijek ima problema s leđima. Današnji fokus je bio na obrani i ispravljanju nekih pogrešaka koje smo radili u zadnje vrijeme i zadovoljan sam kako su odigrale. Također htio bih pohvaliti mladu Megerle koja je još jednom pokazala da možemo itekako računati na nju i čestitke mladoj Lani Strugar na odličnom debiju  – rekao je trener Antonio Pranjić. 

Danas je cilj bio da sve cure igraju i da smanjimo broj tehničkih pogrešaka na minimum. Fokusiramo se na subotu te smo i tu uigravale neke akcije, ali što smo se dogovorile to smo i izvršile – rekla je Selena Milošević. 

Ekipa se sada okreće pripremi za subotnju utakmicu s Esbjergom koja je na rasporedu u 18.00 sati u ŠSD Josip Samaržija-Bepo.

ŠSD Josip Samaržija-Bepo. Gledatelji: 40 Suci: Vedrana Kolarek i Kristina Majpruz. Delegat: Miljenko Komerički.

Podravka Vegeta: Tucaković(6), Dumanska(6); Turk 1, Kalaus, Karlovčan 5 , Popović 3, Strugar 3, Milošević 6(3) , Milosavljević 2, Megerle 1, Mugoša 5, Franušić 5,  Šenvald 2, Ilyna , Milić 1, Stelmakh. Trener: Antonio Pranjić.

Bjelovar: Turkalj, Pokopac(11);Nikšić 2, Pifar 3, Pratljačić 1, Jandrašić 3, Gavrić 5, Vojnović 1, Rajić 1, Vinković, Šarić,Kržak, Pavlović 3, Ravenščak, Krvaica. Trener: Dario Obran.

Foto: Ivan Brkić