Podravka-Lino-prvakPodravka Lino u 21. kolu 2. HRL sjever za žene pobijedila je u petak navečer ekipu Zrinskog iz Čakovca 30:19 (19:8) i s tri boda prednosti ulazi u zadnje kolo. Time su Podravkine djevojke postale prvakinje.

Podsjetimo da je Podravka Vegeta prvak 1. lige, da je Podravka Lino prvak 2. lige sjever i da je Podravka 3 prvak 3. lige sjever. Iako su igračice Podravke Lina i Podravke 3 djevojke kadetskog i juniorskog uzrasta, nadjačale su i sebi ravne po godinama, ali i seniorske sastave i napravile pravi ”hat trick”: donijele klubu tri naslova prvakinja, uz, dodatno, naslov kadetskih prvakinja Hrvatske. Čestitke djevojkama, djevojčicama i trenerima.

Podravka Lino idućeg vikenda gostuje u Slavonskom Brodu, gdje će joj u zadnjem ovosezonskom službenom nastupu domaćin biti Brdo Gymnasium.

UTAKMICA 21. KOLA 2. HRL SJEVER

PODRAVKA LINO – ZRINSKI 30:19 (19:8)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 50. Suci: Zvonimir Kalčik i Ivan Prpić (oba Požega). Nadzornik HRS-a: Loren Marić (Kutina).

PODRAVKA LINO: Kapitanović, Jukić, Horvat; Peti 6, Mikolčić 1, Vidak 4(2), M. Beljo 4, Gašparić 3, Valent 2, Pejak, Oremović 2, Gvoić 3, Božić, Tvorić 1, Bogdanović, Šenvald 4(1). TRENER: Mato Matijević.

ZRINSKI: Dominić, Ivačić; Krištofić 6(4), P. Posavec 1(1), Laptuš 2, Makar, Sanjković 1, S. Posavec 1, Bogdan 1, Zadravec 3, Horvat 2, Resman, Trstenjak 2. TRENER: Nebojša Buvač.

SEDMERCI: Podravka Lino 6(3), Zrinski 7(5).

ISKLJUČENJA: Podravka Lino 6 minuta (Pejak 2+2, Mikolčić 2), Zrinski 4 minute (Bogdan, Resman po 2).