Danas je u DELO EHF Ligi prvakinja odigrana prva utakmica Skupine A. U međusobnom ogledu Vipers Kristiansanda i FTC-Rail Cargo Hungarie rezultat je bio 31:22 u korist domaćina. Utakmica se igrala u dvorani Aquarama Kristiansand pred nešto više od tisuću šesto gledatelja.
Gošće iz Mađarske dobro su otvorile utakmicu. Do polovice prvog poluvremena držale su korak s domaćim rukometašicama no nakon time-outa koji je u pravome trenutku pozvao trener Vipersa utakmica se okreće u novi smjer. Domaće rukometašice zabijaju osam puta do kraja poluvremena te na odmor odlaze s pet golova prednosti odnosno kod rezultata 16:11.
U nastavku utakmice FTC nema odgovor na obranu domaćina koji zabija s različitih pozicija. Do kraja utakmice Vipers povećava razliku te utakmica završava pobjedom domaćina koji sada vodi na tablici Skupine A s dva osvojena boda. Sutra se igra drugi susret između domaćina Metz Handballa i RK Podravka Vegete.

Danas su odigrani i susreti u skupinama B i C.
U Skupini B ruski Rostov-Don s rezultatom 31:21 pobijedio je MKS Perla Lublin iz Poljske. U Skupini C Budućnost je kod kuće poražena od Brest Bretagne Handballa. Rezultat je nakon posljednjeg zvižduka bio 32:35. Gošće iz Francuske stigle su u Podgoricu spremne te su dobrom obranom, ali i napadom savladale domaće rukometašice. Budućnost ne sakriva ambiciju da stigne u Budimpeštu na Final 4, a ovaj poraz sigurno im je došao kao “hladan tuš”.

Spomenimo još da je jučer odigran prvi susret nove sezone DELO EHF Lige prvakinja u kojem je rumunjski SCM Ramnicu Valcea savladao njemački SG BBM Bietigheim s rezultatom 35:33.

Utakmice koje su na rasporedu sutra (nedjelja, 6.10.2019.):
Team Esbjerg – CSM Bucuresti
Metz Handball – RK Podravka Vegeta
Györi Audi ETO KC – IK Sävehof
RK Krim Mercator – DHK Banik Most

Podsjetimo još jednom da utakmicu Podravka Vegete možete sutra pratiti u izravnom prijenosu na HRT2 s početkom u 16:55.