Kraj !!! // Foto Ivo Čičin-MašanskerU turbulentnoj utakmici, izuzetno zanimljivoj, ne i kvalitetnoj, Lokomotiva i Podravka Vegeta podijelile su bodove, 24:24 (13:10), u Kutiji šibica u Zagrebu, pred malim, ali bučnim brojem gledatelja, među kojima su znatnu potporu Podravki dali Kronikusi i Podravci. U dvorani bilo je dosta Koprivničanaca.

Za Podravku Vegetu utakmica je počela kao iz snova: 0:2, 1:3, 1:4, 2:5, 2:6. 2:7, 4:8 u nekih 18 minuta. Odlično su otvorile utakmicu Tatari, Živković, Nikšić, obrana je funkcionirala, Milenković briljirala na golu.

A onda je i Lokomotiva pokazala da zna iskoristiti greške suparnika, brzo se prefomirati iz obrane u napad i tako pet puta zaredom i u 23. minuti bilo je 8:8, a u 24. prvo vodstvo Lokomotive od 9:8, pa do četiri razlike, 13:9, pred kraj poluvremena i onda je Čović smanjila na 13:10, a zadnja upućena lopta na prazan gol Lokomotive bila je za 2 sekunde sporija od zvuka sirene.

U drugom poluvremenu apsolutnu inicijativu imale su Zagrepčanke. Razlog: puno promašaja Podravkinih glavnih igračica, pa je bilo 15:11, 16:12, 17:13, 18:15 i tu se počelo nešto događati.

Lokomotiva - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašasnkerPodravka Vegeta je pristizala na po dva razlike, pa i došla sasvim blizu (18:17 u 43. minuti, 19:18 u 47. minuti, a onda je opet Lokomotiva došla na 21:18. Nemaškalo je smanjila na 21:19, ali u tom razdoblju i do kraja utakmice Havić je postigla četiri gola, sve na isti način, sve u isti ugao. Krivac: kompletna obrana.

Tako je Havić postavila 22:19 i 23:21, što je Kristina Elez pristizala golom iz sedmerca i iz igre. Na 23:22 smanjila je Tatari, apsolutni gazda svih akcija Podravke Vegete, a Nikšić s krila minutu i pol prije kraja izjednačuje. Konačno, reklo bi se.

No, Hrbkova zabija svoj treći gol u 29. minuti i dovodi Lokomotivu u vodstvo od 24:23. Ponovno u 29-oj minuti i 35 sekundi Nikšić izjednačuje, Podravka se uspjela obraniti i veliki bod ide u Koprivnicu.

Zašto veliki? Zato što je Podravka Vegeta sada u prednosti zbog uzvratne utakmice u Koprivnici pred svojom publikom i što joj treba pobjeda, kako se to kaže s pola gola razlike.

I još važna stvar: strpljivo se stizao negativni rezultat. To je dobar znak.

UTAKMICA 6. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

LOKOMOTIVA – PODRAVKA VEGETA 24:24 (13:10)

ZAGREB – Dvorana na Trešnjevki, Kutija Šibica. Gledatelja 300. Suci Matija Golubica (Petrijevci) i Boris Milošević (Osijek). Nadzornik HRS-a: Vladimir Sokol.

LOKOMOTIVA: Razum (9+0), Jelčić (1+0); Smiljanić 2, Grubišić 2, Božović 5, Ježić 3, Lovrić, Hrbkova 3(1), Kožnjak, Rajović 1, Irman 2, Benko, I. Milanović Litre, Bašić 2, Havić 4, Milić . TRENER: Irfan Samjlagić.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (2+0), Milenković (8+2); Čović 2, Nikšić 3, Šenvald, Živković 4(1), Džono 1, Nemaškalo 2, Dragišić, Vidak, Oremović, Maljak, Tatari 6, Trifunović 1, Elez 5(4). TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Lokomotiva 3(1), Podravka Vegeta 6(5).

ISKLJUČENJA: Lokomotiva 12 minuta (Ježić i Bašić 2+2, Lovrić, Milić po 2), Podravka Vegeta 6 minuta (Čović, Tatari, Trifunović).

IGRAČICA UTAKMICE: Miranda Tatari (Podravka Vegeta).

Lokomotiva - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-Mašasnker