Odlazak // Foto Ivo Čičin-MašanskerPIŠE // Ivo Čičin-Mašansker

Rukometašice Podravke Vegete, koje u subotu i nedjelju igraju utakmice za ulazak u Ligu prvakinja, ili, u lošijem slučaju, za što bolji plasman radi povoljnijeg ždrijeba u EHF kupu, stigle su u Norvešku u Kristiansand. Prije odlaska igračicama u klupskim prostorijama uspjeh su zaželjeli predsjednica Nadzornog odbora Ljiljana Šapina i član istoga tijela dr. Dražen Sačer.

Sastanak prije puta // Foto Ivo Čičin-Mašansker– Ovdje sam došla specijalno da bih pozdravila sve vas redom i svakoj ću djevojci dati ruku i poželjeti vam sve najbolje. Cijelo vrijeme mislimo na vas, navijamo za vas, bodrimo vas i cijelo vrijeme ste u našim mislima. Cure, ja vam želim puno uspjeha, puno sreće, puno zadovoljstva u ovoj igri. Nadam se da ćete naći i neki trenutak da osim utakmica i vidite nešto tamo kamo putujete – rekla je Ljiljana Šapina i nastavila – Prva utakmica vam je strašno važna zbog psihološkog dojam. Na prvoj dajte maksimum, a na svakoj idućoj i više od maksimuma. sretan vam put i budite mi uspješne! Stisak ruke // Foto Ivo Čičin-Mašansker

Predsjednica je svakoj rukometašici stisnula ruku.

– Uvijek sam vjerovao u vas i vjerovat ću uvijek – rekao je Dražen Sačer – Ovo je početak, želim da odete opet na vrh Europe. Najbolje što možete predstavljajte Podravku onako kako ona to zaslužuje. Želim svu sreću, vjerujem u vas. Pred odlazak // Foto Ivo Čičin-Mašansker

Čestitke za rođendan: Ljiljana Šapina, Ivo Čičin-Mašansker i Božica Palčić // Foto Ljerka VreskDirektorica Božica Palčić na kraju sastanka iskoristila je prigodu da s odgodom javno čestita rođendan vašem novinaru i daruje ga majicom Jako u ime cijele ekipe i nazočnog rukovodstva. Cure su zapljeskale i zapjevale, a rukovodstvo ”iskušuvalo”. Objavljujemo sliku predsjedničine puse koju je snimila Ljerka Vresk. Direktorica Božica odlučila je koja će slika biti objavljena. Tako da nema prijepora. Gazdaričina volja se poštuje. Hvala!

KROZ OBLAKE I KIŠU

Trening u Norveškoj // Foto Ivo Čičin-MašanskerPut do Norveške bio je uobičajeno dugačak. Prvo u 8,45 busom do Zračne luke Dr. Franjo Tuđman, s koje su mnogi prvi puta poletjeli. Od 12,40 dva sata leta KLM-ovim Cittyhopperom do Amsterdama, pa onda sat vremena drugim letom do Kristiansanda. Cijelo vrijeme letjelo se u tamnim ili manje tamnim oblacima, a kiša je neprestano padala i još pada.

Trening u Norveškoj // Foto Ivo Čičin-Mašansker U hotelu su djevojke bile nešto prije 19 sati, a od 19,30 do 20,30 održan je prvi trening u dvorani (drugi jea u paetak prije podne, nema odmora).. Dvorana, u kojoj se igra, naslonjena je na hotel. U njoj u petak 9. rujna u 19,30 sati polufinale kvalifikacija za ulazak u Ligu prvakinja igraju Podravka Vegete i Kastamonu Belediyesi. Od 16 igra drugi polufinalni par, domaći Vipers Kristiansand i bjeloruski Gomel. Trening u Norveškoj // Foto Ivo Čičin-Mašansker