U prostorijama RK Podravka održana je konferencija za medije uoči 6. kola EHF Kupa. Podravka Vegeta u dvorani Gimnazije Fran Galović dočekuje danski Kobenhavn Handball. Utakmica je na rasporedu u nedjelju, 9. veljače, s početkom u 17 sati. Pravdu će na utakmici dijeliti Jakub Jerlecki i Maciej Labun iz Poljske, a delegat je Kamer Metalari iz Sjeverne Makedonije.

Govornici na konferenciji za medije bili su trener Zlatko Saračević te igračice Magdalena Ećimović i Lamprini Tsakalou.

Trener Podravka Vegete Zlatko Saračević:

Ova utakmica s Kopenhagenom neće ništa rezultatski promijeniti. Mi smo već u četvrtfinalu, a oni su ispali. Međutim, ja očekujem jednu jako tešku utakmicu jer igramo protiv jedne izvrsne ekipe. To što su oni ispali nije pokazatelj njihove stvarne kvalitete. Za dlaku su izgubili i od nas i od Siofoka i to su skupo platili. Naš je cilj pobijediti jer imamo želju da završimo natjecanje u skupini EHF Kupa bez poraza. Igramo za sebe i za publiku. Ponovno nas očekuje puna dvorana i bit će spektakl.

 

Golmanica Magdalena Ećimović:

Očekuje nas teška utakmica. One nam sigurno žele uzvratiti za poraz u Kopenhagenu, ali mi ćemo dati sve od sebe da dva boda ostanu u Koprivnici i da upišemo još jednu pobjedu. Želimo odigrati utakmicu s guštom, proći grupu bez poraza. Nadamo se punoj dvorani koja će nam biti dodatni motiv za pobjedu.

 

Vanjska igračica Lamprini Tsakalou:

U ovoj utakmici moramo se koncentrirati na sebe i svoju igru. Do sada smo dobro igrale, ali smo imale padove u igri kada nam obrana nije bila dobra ili smo teško dolazile do pogotka, ali ovo nam je dobra prilika da popravimo sve te mane u igri. Nakon Kopenhagena očekuju nas mnogo teže i zahtjevnije utakmice pa za njih moramo biti spremne.

 

Izravan prijenos utakmice bit će na HRT 2 s početkom u 16:55 sati.

 

FOTO: Valentino Štefanek