Održana je konferencija za medije uoči posljednjeg europskog gostovanja u ovoj godini. Rukometašice Podravka Vegete u petak kreću put Rusije gdje je u subotu u 16.00 sati po europskom vremenu na rasporedu utakmica 8.kola DELO Lige prvakinja s ruskim Rostov Donom, a prijenos će biti na 2.programu Arena Sport televizije. Koprivnica je prošle subote bila domaćin ruskoj ekipi, a rezultat u Koprivnici potvrdio je da Podravka Vegeta itekako može konkurirati jakim ekipama unatoč tome što su se nanizale ozljede i što klupa više nema širinu s početka sezone. Utakmica u Koprivnici završila je rezultatom 22:23, a Podravka je bila na korak do boda, a možda i dva no na tom putu ispriječila se još jedna ozljeda, ovoga puta Dejane Milosaljević koja će biti izvan terena minimalno pet tjedana.

Osvrt na ogled u Koprivnici

Odigrali smo dobru utakmicu, nažalost nismo osvojili taj bod koji smo zaslužili bar igrom i tokom utakmice. U Rostovu će sigurno biti teže jer igraju doma, dvorana im je puna, a mi smo nastavili ovaj ružni niz i ostali još bez Dejane Milosavljević tako da će nam biti teže jer ćemo u rotaciji vanjskih igračica imati jednu manje – rekao je trener Goran Mrđen. 

Tucaković i Milošević o Rostovu

Mislim da smo u Koprivnici odigrale jako borbenu utakmicu i da smo dale svoj maksimalan doprinos s malo tehničkih pogrešaka. Ostaje žal za tim bodom, ali nova utakmica je pred nama i želimo dati svoj maksimum da uzmemo bod ili dva – rekla je vratarka Tucaković. 

Pokazali smo da možemo s njima. Dat ćemo sve od sebe i želimo odigrati što bolju utakmicu u Rusiji – dodala je Milošević. 

Odigrala je Podravka Vegeta u ovoj sezoni nekoliko konkurentnih europskih utakmica i to na gostovanju s Ferencvarošem te na domaćem terenu s Bukureštom, Rostov Donom i Esbjergom uz pobjedu u prvom kolu protiv Budućnosti. Ipak utakmica s Dortmundom pomalo je zasjenila sve ono što je Podravka pokazala dosad, a bodovi su jedino što se računa za prolazak skupine. Jeli ovo maksimum koji ekipa može postići u Ligi prvakinja odgovorio je trener Goran Mrđen.

Uvijek može bolje, a da bi nešto bilo dobro mora postojati sustav. Mi iz utakmice u utakmicu i kroz utakmice zbog nesretnih povreda stalno nešto moramo mijenjati i uigravati nešto novo. Sve su to otežavajuće okolnosti, ali s ovom borbenosti i manje tehničkih grešaka možda možemo i bolje, a naravno da bih volio da ovaj nivo zadržimo i u Rostovu – rekao je Goran Mrđen. 

Dobro je to izgledalo na domaćem terenu, a ekipa je iznenadila odabranice Per Johanssona koji je negodovao zbog lošeg performansa svoje ekipe, posebno u prvih 15 minuta. Može li Podravka Vegeta ponoviti izdanje iz Koprivnice komentirao je trener Goran Mrđen.

Mi idemo tamo da to ponovimo, vidjet ćemo može li se, ali naravno da je cilj da to napravimo. Tu smo zato da probamo iz utakmice u utakmicu biti što bolji bez obzira na probleme – zaključio je te dodao kako će utakmica zasigurno biti različita od ove u Koprivnici i da će domaćin nastojati da mirno i bez neizvjesnosti završi utakmicu u svoju korist.

Zdravstveno stanje u ekipi nije dobro. Dejana Milosavljević mogla bi pauzirati narednih pet tjedana , Zadravec i Ilyna su operirane i neće ih biti nekoliko mjeseci, Karlovčan je bolje i ide na gostovanje no još nije u potpunosti oporavljena nakon ozljede koju je zadobila u utakmici sa Splitom. Lea Franušić još obavlja pretrage pa će se dijagnoza tek saznati. Slijedi i reprezentativno okupljanje pa samo ostaje vjera da će se one cure koje odlaze u reprezentacije i na Svjetsko prvenstvo vratiti zdrave. Hoće li zbog novih ozljeda biti potrebe za dovođenjem igračica do kraja prijelaznog roka kratko je komentirao trener Mrđen.

Treba najprije vidjeti i stanje kod Lee i Dejane za koju otprilike znamo. Sigurno je da za to uvijek postoji mogućnost no ja bih najviše volio kada bi igračice koje imamo u kadru bile zdrave i da se nitko više ne ozlijedi – dodao je. 

U posljednjim utakmicama dvije Podravkine vratarke podjednako su dijelile minutažu, a na pitanja o atmosferi, svojoj minutaži i jeli spremna početi od prve minute odgovorila je Tucaković.

Zadovoljna sam minutažom, mislim da je ovu sezonu dobivamo podjednako i da to koristimo na maksimalan način. Mislim da sam u bilo kojem trenutku spremna ući u igru da dam svoj doprinos za ekipu – zaključila je Tucaković te naglasila kako je utakmica s Rostovom podigla atmosferu u ekipi uz želju da kao ekipa nastave taj trend. 

Selena Milošević o povratku na teren i dosadašnjim rezultatima u LP te čarobnoj formuli za bodove u Rostovu

Moj oporavak je išao svojim tokom, osjećam se super i nadam se da ću dati svoj maksimum. Po pitanju rezultata mogu reći da je bilo oscilacija, ali pokazali smo da možemo, a bilo je i utakmica u kojima smo izgubili s minimalnom razlikom. Nije bilo lako vratiti se nakon velikog poraza u Dortmundu, ali pokazale smo da se možemo nositi s Rostovom, jednom odličnom ekipom koja je konkurent za Final Four no ostaje žal za tim bodom – rekla je Milošević koja možda nema čarobnu formulu za pobjedu protiv Rostova, ali dodaje da bi dobar rezultat mogle ostvariti ako tehničke pogreške budu svedene na minimum, a pomoći će tu kako kaže i strpljenje u napadu do čiste šanse, čvrsta obrana i doprinos vratarki. 

Izgledi za prolazak u drugi krug

Trebamo pobijediti sve utakmice doma, jedna nam je pobjegla. Možda imamo šanse, ali vidjet ćemo od utakmice do utakmice – zaključio je Mrđen uz vjeru da će se smanjiti oscilacije u nastavku iako su i one u sportu normalne. 

Utakmica je na rasporedu u subotu 20.studenog s početkom u 16.00 sati po europskom vremenu u dvorani Palace of Sport u Rostovu. Sudit će Ismailj Metalari i Nenad Nikolovski iz Makedonije. Delegat će biti Shlomo Cohen iz Izraela.