Hrvatska ženska kadetska reprezentacija okupila se danas u Zagrebu, i nakon antigen testiranja u Trofejnoj dvorani Hrvatskog rukometnog saveza produžila do Đurđevca. Izbornik Nenad Smiljanec i njegov stručni stožer, tu će s reprezentacijom boraviti sljedećih osam dana, trenirati, ali i odigrati dvije  prijateljske utakmice protiv Srbije. Prva je na rasporedu u petak 04. ožujka u 18.30, a druga u subotu 05. ožujka u 11.00 sati. Oba susreta su zatvorenog tipa, bez prisustva gledatelja. Iz redova Podravka Vegete pozvane su mlade Megerle i Strugar, a u pričuvama se računa na vratarku Niku Galinec koja će biti naknadno pozvana ako se ukaže potreba. 

Inače ženskoj kadetskoj reprezentaciji to je prvo okupljanje u 2022. godini. Kao što je poznato, ta je reprezentacija prije nepunih 6 mjeseci na Europskom prvenstvu u Crnoj Gori osvojila 5. mjesto i stekla pravo nastupa na Svjetskom prvenstvu koje će se od 02. – 14. kolovoza 2022. godine održati u Gruziji.

Na izbornikovom popisu nalaze se 22 igračice. U posljednji trenutak zbog ozljede je otpala Iva Zrilić. Većinu njih izbornik i stručni stožer dobro poznaje, ali ima i nekoliko novih imena, odnosno rukometašica koje su se oporavile od ozbiljnih ozljeda koje su imale prošle godine, a dio njih se nametnuo kroz različita natjecanja u proteklom razdoblju. Sve njih stručni stožer želi ponovno provjeriti i testirati, da bi se na Svjetsko prvenstvo otišlo s najjačim snagama.

Evo popisa hrvatske ženske kadetske reprezentacije:

 1. LEA ZETOVIĆ – RK SESVETE – AGROPROTEINKA
 2. ANA UGRIN – ŽRK ZRINSKI
 3. EMA NOVOSEL – RK LOKOMOTIVA
 4. TINA WURTH – RK LOKOMOTIVA
 5. KATJA MARIĆ – RK TREŠNJEVKA
 6. LARA PERIĆ – ŽRK KOKA
 7. LAURA ORŠULIĆ – ŽRK DUGO SELO ’55
 8. LANA STRUGAR – RK PODRVAKA VEGETA
 9. KALA KOSOVAC – RK LOKOMOTIVA
 10. IVA BULE – RK DALMATINKA
 11. TENA MEGERLE – RK PODRAVKA VEGETA
 12. ANJA BALENT – ŽRK ZRINSKI
 13. SARA MARENDIĆ – ŽRK SPLIT 2010
 14. ANĐELA ŽAGAR – ŽRK BJELOVAR
 15. NINA VURNEK – ŽRK DUGO SELO ’55
 16. NIKA GAVRILOVIĆ – RK SESVETE – AGROPROTEINKA
 17. MAGALI LUJIĆ – RK SESVETE – AGROPROTEINKA
 18. EMA BALAŠKO – ŽRK ZRINSKI
 19. PETRA HRLIĆ – RK LOKOMOTIVA
 20. SARA JUKIĆ – RK SESVETE – AGROPROTEINKA
 21. MAJA ZORICA – ŽRK SINJ
 22. IVA PLETIKOSIĆ – ŽRK SINJ

PRIČUVNE IGRAČICE (dolaze u slučaju naknadnog poziva): 

 1. NIKA GALINEC – RK PODRAVKA VEGETA
 2. LANA JURINA – RK SESVETE – AGROPROTEINKA
 3. KARLA ŠEGOTA – RK LIBURNIJA – OPATIJA
 4. TARA KUZMEC – RK RUGVICA
 5. MAJA GRGOŠEVIĆ – ŽRK DUGO SELO ’55
 6. RENATA PETROVIĆ – ŽRK OSIJEK

STRUČNO VODSTVO: 

 1. NENAD SMILJANEC – Izbornik
 2. ANĐA BILOBRK – Trenerica
 3. MIRKO ZORKO – Trener vratarki
 4. ALEN MAROŠEVIĆ – Kondicijski trener
 5. FRAN LONČARIĆ – Fizioterapeut
 6. DEAN VUČIĆ – Tehniko