Hrvatska ženska seniorska reprezentacija okupila se prijepodne u Zagrebu i nakon antigen testiranja, odnosno kraćeg druženja s novinarima, produžila put do Preloga. Pred njom su dva kvalifikacijska susreta protiv Francuske za Europsko prvenstvo 2022. godine koje će zajednički organizirati Slovenija, Crna Gora i Sjeverna Makedonija.  

Prvi susret na rasporedu je u četvrtak 03. ožujka u 18.00 sati u Koprivnici, a uzvrat tri dana poslije u Toulousu. Nakon dva kola, Hrvatska ima jedan poraz od Ukrajine, i jednu pobjedu protiv Češke. Francuska je pak, ostvarila obje pobjede protiv tih reprezentacija i mirno dolazi u Hrvatsku. Svaki bod protiv olimpijskih pobjednica iz Tokija i svjetskih doprvakinja iz Španjolske potkraj godine bio bi zlata vrijedan. Nema sumnje da su ti susreti veliki izazov za naše rukometašice.

S osnovnog popisa koji je izbornik Nenad Šoštarić objavio prije dva tjedna otpale su Ćamila MičijevićTena Petika, Korina Karlovčan, Stela Posavec. Ako tome dodamo još ranije ozlijeđene Larissu Kalaus i Ivanu Dežić, reprezentacija je ostala bez kompletne vanjske linije. Izbornik je stoga s liste pričuvao pozvao Tinu Barišić.  

Reprezentacija će sljedeća dva dana u prijepodnevnim satima trenirati u dvorani Osnovne škole u Prelogu, a poslije podne u dvorani Josip Samaržija – Bepo u Koprivnici.

Evo popisa ženske seniorske reprezentacije:

 1. TEA PIJEVIĆ – ALBA FEHEVAR KC
 2. IVANA KAPITANOVIĆ – METZ HANDBALL
 3. LUCIJA BEŠEN – RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 4. PAULA POSAVEC -RK KRIM MERCATOR
 5. ANDREA ŠIMARA – RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 6. ANA TURK – RK PODRAVKA VEGETA
 7. JOSIPA MAMIĆ – RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 8. LARA BURIĆ – RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 9. KATARINA JEŽIĆ – HC SIOFOK KC
 10. ANA DEBELIĆ – VIPERS KRISTIANSAND
 11. SARA ŠENVALD – RK PODRAVKA VEGETA
 12. KRISTINA PRKAČIN – RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 13. VALENTINA BLAŽEVIĆ – CS MAGURA CISNADIE
 14. DEJANA MILOSAVLJEVIĆ – RK PODRAVKA VEGETA
 15. DORA KRSNIK – PLANDE CUQUES HB
 16. LEA FRANUŠIĆ- RK PODRAVKA VEGETA
 17. DORA KALAUS – RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 18. KATARINA PAVLOVIĆ – HC ROCASA GRAN CANARIA
 19. TINA BARIŠIĆ – RK PODRAVKA VEGETA

PRIČUVNE IGRAČICE( dolaze u slučaju naknadnog poziva)

 1. TENA JAPUNDŽA – RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 2. MIA BRKIĆ – RK SESVETE
 3. GABRIELA GUDELJ – RK PODRAVKA VEGETA

STRUČNI STOŽER:

 1. NENAD ŠOŠTRIĆ, izbornik
 2. SNJEŽANA PETIKA, trenerica
 3. MATIJA BILUŠIĆ, trener vratara
 4. PERO KUTEROVAC, kondicijski trener
 5. VESNA HODIĆ, fizioterapeut
 6. NIKOLA KOVAČIĆ, fizioterapeut
 7. MIA JURILJ, liječnik
 8. TOMISLAV KUKIN, liječnik
 9. LJERKA VRESK, tehnički menadžer