Marijeta Vidak pozvana u A reprezentaciju // Foto Ivan BrkićIzbornik ženske hrvatske rukometne reprezentacije Goran Mrđen odredio je igračice koje će nastupati na HEP Croatia Cupu, što se od 26. do 28. studenoga održava u Umagu. Uz Hrvatsku nastupit će i reprezentacije Slovačke i Njemačke. Hrvatska u četvrtak, 26. studenoga, igra sa Slovačkom, dan kasnije igraju Slovačka i Njemačka, a završna utakmica Hrvatska – Njemačka igra se u subotu. Sve utakmice počinju u 19 sati.

Istodobno, izbornik ženske kadetske reprezentacije Ivan Jerković odredio je igračice za kontrolno okupljanje od 23. do 27. studenoga, također u Umagu.

Uz izbornika Mrđena u reprezentacijama su treneri Goran Trajkovski i Alen Marošević, a direktorica ženske reprezentacije je Ljerka Vresk.

U obje reprezentacije nalazi se 13 igračice iz RK Podravke s.d.d. – sedam u A i šest u kadetskoj, od čega je 11 sa popisa Podravke Vegete i dvije iz Podravke Lino. Dodajmo tome da su na pričuvnoj listi kadetske repezentacije još dvije igračice Podravke Lina, pa je broj angažiranih iz Podravke s.d.d. – 19! Tu je i Dora Kalaus u pričuvi kadetske repezentacije, Podravkina igračica na posudbi u Lokomotivi. Lijepi doprinos hrvatskom ženskom rukometu.

LISTA IGRAČICA A REPREZENTACIJE

Golmanice: Marta Žderić (Budućnost), Ivana Kapitanović (Podravka Vegeta), Gabrijela Bešen (Sesvete Agroproteinka).

Krila: Ekaterina Nemaškalo (Podravka Vegeta), Paula Posavec (Zrinski), Kristina Plahinek (Zamet), Ana Nikšić (Podravka Vegeta), Josipa Jerčinović (Zamet).

Kružne napadačice: Katarina Ježić (HCM Baia Mare), Andrea Čović (Vardar), Dragica Džono (Podravka Vegeta).

Vanjske igračice: Sonja Bašić (Ipress Center-Vac), Žana Marić (KGHM Metraco Zaglebie Lubin), Lana Franković (Podravka Vegeta), Ćamila Mičijević (Zamet), Selena Milošević (Podravka Vegeta), Dora Krsnik (Podravka Vegeta), Ivana Dežić (Podravka Vegeta), Marijeta Vidak (Podravka Vegeta) i Valentina Blažević (Sesvete Agroproteinka) koja je naknadno pozvana umjesto Andree Penezić.

Pričuvne igračice: Marina Razum (Lokomotiva), Nikolina Zadravec (Koka), Ana Debelić (Lokomotiva), Dora Kalaus (Podravka na posudbi u Lokomotivi) i Ana Jajčević (Umag).

U stručnom stožeru, uz izbornika Gorana Mrđena, su i trener Nikola Škorić, trener vratarki Nenad Rogulj, kondicijski trener Alen Marošević, fizioterapeutkinja Vesna Hodić, fizioterapeut Goran Krušelj i direktorica Ljerka Vresk.

LISTA KADETSKE REPREZENTACIJE

Magdalena Ećimović (Split 2010), Lucija Bešen (Sesvete Agroproteinka), Ivana Stevanović (Osijek), Korina Karlovčan (Podravka Vegeta), Dora Lukić (Sesvete Agroproteinka), Tena Japundža (Rovinj), Lara Pavlović (Podravka Lino), Anna Dobrić (Zamet), Katja Mikolić (Arena), Leonarda Šenvald (Podravka Vegeta), Matea Pletikosić (Budućnost), Ivona Mrđen (Podravka Vegeta), Iva Papac (Podravka Vegeta), Gabrijela Jurlin (Split 2010), Katarina Mrazović (Ivanić), Antonela Kalčić (Zamet), Lea Franušić (Podravka Lino), Manuela Runje (Sinj).

U pričuvi su Iva Šafar (Podravka Lino), Nikolina Bujan Split 2010), Petra Filipović (Murvica), Matea Mažurin (Sinj), Antonija Čivljak (Arena), Tena Petika (Podravka Lino) i Marta Jurčić (Zamet).

U stručnom stožeru, uz izbornika Ivana Jerkovića, su i trener Ante Burger, trener vratarki Goran Trajkovski, fizioterapeutkinja Azra Imamović te tehniko Iva Kanjugović.