Olivija Jakupec // Foto Ivo Čičin-Mašansker

PRENESENO IZ GLASA PODRAVINE

Predsjednica Nadzornog odbora RK Podravke s.d.d. Olivija Jakupec: Iznos sponzorstva glavnog sponzora u idućoj godini biti će jednak ovogodišnjem, a s obzirom na sve složeniju situaciju na tržištu i razne otežavajuće okolnosti moramo biti jako zahvalni na tome.

Odlaskom Jorna Pedersena i pretvorbom u sportsko dioničko društvo, čelnica Rukometnog kluba Podravka sportskog dioničkog društva postala je Olivija Jakupec, bivša rukometašica i članica Uprave Podravke d. d., koja je i ranije, kao potpredsjednica, sudjelovala u radu klupske uprave. S njom smo na kraju godine porazgovarali o aktualnostima u koprivničkom rukometnom ponosu i planovima za budućnost.

Što je za koprivnički ženski rukomet značila godina koja je na izmaku?

– Ova godina bila je ključna za opstojnost koprivničkog ženskog rukometa. Ključno je bilo sprovesti toliko nužnu pretvorbu RK Podravke kako bi se postavili čvrsti temelji na kojima nam je želja graditi uspješnu rukometnu priču. Uz svesrdnu pomoć Grada, kao i glavnog sponzora, ali i svih onih koji su se odlučili na kupnju ponuđenih dionica, uspjeli smo u tome. Grad Koprivnica odigrao je veliku ulogu u takozvanom spašavanju kluba i svakako da im tu odajemo veliko priznanje.

Koje ste si ciljeve postavili kad ste postala predsjednica Nadzornog odbora kluba?

– Svakako da je osnovni cilj bio već spomenuta pretvorba kluba. Pored toga, odlučili smo pojačati igrački kadar prvenstveno kako bi vratili izgubljene trofeje u Koprivnicu, a sada smo na dobrom putu da to i ostvarimo. S obzirom na to da je glavni sponzor do sada osiguravao gotovo sva potrebna sredstva, zaključili smo svi zajedno kako je za rezultatski iskorak potrebno angažirati dodatni napor u pronalasku novih sponzora pomoću kojih bi osigurali dodatna sredstva namijenjena formiranju igračkog kadra. Određeni kontakti su uspostavljeni, interes postoji i vjerujemo kako će uslijediti i realizacija.

Koliko će iznositi Podravkino sponzorstvo u RK Podravki u 2015. godini?

– Iznos sponzorstva glavnog sponzora u narednoj godini biti će jednak ovogodišnjem, a s obzirom na sve složeniju situaciju na tržištu i razne otežavajuće okolnosti moramo biti jako zahvalni na tome.

Kako ste zadovoljni rezultatima koje je ekipa ostvarila u prošloj sezoni, kad je izgubila oba domaća naslova?

– Voljela bih da se svi zajedno više fokusiramo na sadašnjost i razdoblje koje je pred nama, a ne da se svako malo vraćamo u prošlost. Naravno, potrebno je izvući neke pouke iz prošle sezone, ali isto tako treba biti realan i reći da je igrački kadar u protekloj sezoni bio formiran prema tadašnjim mogućnostima, koje nisu bile velike. Fokus nije bio na nekim značajnijim rezultatskim ciljevima, nego na stabilizaciji funkcioniranja samog kluba te uspostavljanju zdravih temelja za nadolazeće razdoblje.

Kako komentirate jesenski dio aktualne sezone?

– Ukoliko znamo da nam je ovogodišnji osnovni cilj osvajanje dvostruke krune odnosno povratak trofeja u koprivničke vitrine te kako smo na dobrom putu da to i ostvarimo, mogu reći da sam zadovoljna.

Koliki je značaj za klub imao ulazak u Ligu prvakinja?

– Vrlo malo ljudi je vjerovalo da će naš klub nastupati u ovogodišnjoj sezoni Lige prvakinja, s obzirom da zbog prošlogodišnjeg rezultata nismo osigurali direktan nastup, nego smo morali ići u dodatne kvalifikacije. Kad je održan ždrijeb kvalifikacija, još je manje ljudi smatralo da ćemo uspjeti u tome. No, mi smo vjerovali u uspjeh, a što je još važnije same cure su vjerovale u to i ostvarile toliko željeni plasman. E sad, kad smo se plasirali u Ligu prvakinja odjednom su svima porasli apetiti i postali smo odjednom nerealni. Ušli smo u najjaču skupinu Lige prvakinja gdje su bili svrstani Budućnost i Vardar, prošlogodišnji sudionici Final foura te ekipa Thüringera, kojoj je prošlogodišnja završnica izmakla “za mili sekundu”. Odigrali smo dobre utakmice, bilo je i manje dobrih, ali uspjeli smo zadržati kontinuitet igara u Ligi prvakinja, a za nešto više od toga, treba biti realan, potrebno je i više sredstava.

Što klub može napraviti u Kupu kupova?

– Ekipa ruske Zvezde, koja nam je nedavnim ždrijebom dodijeljena, nije nimalo lagan protivnik. Dapače, vrlo snažna ekipa. Naravno da nam je želja proći dalje i sve ćemo učiniti da uspijemo u tome.

VAŽNO PITANJE // Nećemo dovoditi zamjenu za Tatari

S obzirom na tešku ozljedu kapetanice Mirande Tatari, planirate li do kraja prijelaznog roka dovesti još neko pojačanje ili će ekipa ostati ista kao i dosad?

– Moram priznati da smo svi skupa bili neugodno iznenađeni kad smo saznali težinu ozljede naše najbolje igračice i činjenicu da će izbivati jedno duže vrijeme s parketa. Naravno da će nam jako nedostajati, ali isto tako vjerujem da će stručni stožer uspjeti postojeću ekipu posložiti na najbolji mogući način i realizirati povratak oba trofeja u Koprivnicu.

S obzirom na trenutno raspoloživa sredstva, u ovom trenutku nemamo u planu dovoditi pojačanja do kraja prijelaznog roka. Hoćemo li po završetku sezone uspjeti dovesti neku igračicu koja bi za nas predstavljala pojačanje za iduću sezonu ovisi o mogućoj aktivaciji novih, dodatnih sponzora. Ne možemo i ne smijemo očekivati da će glavni sponzor uložiti dodatna sredstva u tu namjenu, već se svi skupa u klubu moramo dodatno angažirati da pronađemo nove sponzore i tek onda krenemo u eventualnu realizaciju mogućih pojačanja. Stručni stožer i glavni operativci u klubu u stalnom su kontaktu s određenim igračicama, a hoće li doći do realizacije ovisi o već spomenutom faktoru.