Prva ekipa na domjenku // Fotografije snimio Ivo Čičin-Mašansker, www.rk-podravka.hrPredsjednik Upravnog odbora RK Podravke Krunoslav Bešvir organizirao je u Podravkinu restoranu Štagelj tradicionalnu božićno-novogodišnju večeru za igračice prve ekipe, Podravke Vegete, trenere, rukovodstvo i osoblje kluba te za članove Upravnog odbora. Usprkos ispadanju iz Lige prvakinja predsjednik je zadovoljan općom atmosferom u klubu.

ZADOVOLJSTVO OPĆIM POMAKOM I DIZANJEM SAMOPOUZDANJA

– Želim odati priznanje za ono što se učinilo, a svi mi znamo, svi mi razumijevamo, da ste napravile jedan korak više. Taj korak više je ono što ovom klubu nasušno treba, taj korak više moramo si kao cilj postaviti i u idućoj godini, za njega treba raditi da bismo se pripremili i omogućili sportski cilj i motiv, što je osnova onoga čime se bavite – rekao je između ostalog Bešvir.

Uprava i treneriVelika je obaveza stopiti se s građanima i privoliti ih da klub smatraju svojim:

– S druge strane, za nas koji se brinemo za ovaj klub, da pridobijemo zajednicu u kojoj živimo, za koju mislim da smo napravili veliki iskorak, da ona malo više živi za taj klub, nego što je živjela prije godinu ili dvije dana. Htio bih da se napravi još jedan korak više, pa da onda cijeli naš kraj dioživljava ovaj rukometni klub svakoga dana sve više kao svoj. Nije lako to postići, ali vaš rad na terenu i svi ljudi koji su oko kluba pokazuju da u tom dijelu možemo raditi korake naprijed. To su ciljevi koje bih htio postaviti pred sve nas, kako Upravu, tako i igračice.

OSNOVNO JE BITI AMBICIOZNIJI

Predsjednik Krunoslav Bešvir– Htio bih vam dati tu nadu ili vjeru da možemo svi skupa razmišljati i razgovarati, postavljati se da budemo ambiciozniji, ne možemo reći puno ambiciozniji, ali ambiciozniji nego što smo bili ove godine. U sportskom dijelu to se svodi na Ligu prvakinja. To je suština našeg rada. Naš klub ne bi trebao biti zakinut organizacijski niti sportski, niti biti rob hrvatske reprezentacije. Imamo Sanju Damnjanović, koja je jedna od vodećih igračica u ovom trenutku u Europi. Dakle, taj klub ne bi trebao postojati na takav način da nemamo ili da ne postoji sportska ambicija. Ona mora biti razmjerno visoka i ne mora uvijek biti u koleraciji sa svim tim velikim novcima koji postoje u nekom drugom svijetu, u nekom bogatijem svijetu nego što mi živimo. Mi želimo biti korektni. O svim obavezama koji su otvorene međusobno treba raspravljati, jednako tako očekujemo da vaše obaveze budu ispoštivane, isto tako svih nas koji živimo tu i radimo oko kluba da taj svoj dio posla odradimo pošteno.

VRIJEDNO I SAVJESNO ODRADITI SEZONU DO KRAJA

Sanja i cure– U ovim mjesecima koji su ispred nas očekuje se od nas da pokažemo da Podravka može i više nego što je dominacija kluba u hrvatskim okvirima. Očekujem da onaj sportski dio vrijedno i savjesno odradimo tokom sezone do kraja. Drago mi je da je na tragu odigravanje EVN Super kupa, kojim ćemo vam dati priliku da ovih nekoliko mjeseci igrate s vodećim ili jakim rukometnim klubovima u ovom dijelu Europe. To znači da se i dalje možemo pokazati toj Europi. Prije nego smo krenuli igrati europske utakmice, nismo vjerovali da možemo igrati tako dobro, da se možemo tako nositi s ekipama s kojima smo igrali. Redom smo doživljavali snagu te grupe u koju smo ušli, a možda danas da igramo sa sve te tri ekipe, s ovim samopouzdanjem kojeg danas imamo, možda bi uhvatili ono zrno koje nam je trebalo da napravimo taj mali iskorak i da preskočimo tu barijeru četvrtog mjesta u grupi.

VRIJEDNOST KOJA POSTOJI

Malo smijeha molim: Marta Žderić, Miranda Tatari, Iva Pongrac i Sanja Damnjanović– Želim da se svi dobro osjećate u našem klubu, a kad spominjemo ljudi da žive za klub, onda možemo reći da smo uspjeli ove godine biti prvaci u svim kategorijama natjacanja od mlađih djevojčica do prve ekipe. Pa i te mlađe djevojčice žive za taj klub. Ima puno curica koje vole vas i naš klub i u vama dobrim dijelom vide i svoje uzore u životu i to je vrijednost koja postoji – završio je Bešvir.

KandelaberiKANDELABERI, TRENING, PA U BEČ

Želeći u odnosu na prošlogodišnji domjenak dati zabavu više, nakon večere zasvirali i zapjevali su tamburaši, Kandelaberi. Na večeru se došlo nakon treninga, za srijedu su određena dva treninga, a u četvrtak ujutro putuje se u Beč, gdje se u 17 sati igra utakmica s Hypom. Hypo će uzvratiti gostovanje vjerojatno već u subotu 7. siječnja.