Petar Nježić i Tomislav MarkovinovićU prostorijama RK Podravke nakon klupske presice, nastavljena je konferencija za novinare i navijača, na kojoj su inicijator svojevrsnog povratka navijača Petar Nježić, a uz njega i Tomislav Markovinović, predstavili svoj program, koji bi od utakmica trebao napraviti sportsko veselje.

– Nakon dvije godine ponovno se vraćamo u dvoranu. Mislim da će biti veliki broj ljudi koji će se vratiti, od ekipe 96., pa do današnjih ljudi. Jednostavno, trenutak je kada klub treba podržati maksimalno, jer je sve dao od sebe da se očisti od kojekakvih tipova i politike i svega što je bilo u zadnjih nekoliko godina. Sad ih više tu nema, pa idemo mi normalni Koprivničanci, i Podravkaši i djeca Podravkaša, ponovno u dvoranu, pa bumo vidli – rekao je Petar Nježić.

Pero je duhovito objasnio da na novinarsko pitanje tko će biti prvak ne bi odgovarao:

– To se zna: Podravka će biti prvak Europe! Uglavnom, u utakmici sa Slovenkama trebalo bi biti pravo navijanje s koreografijom, s bubnjevima, bez pirotehnike.

Nježić ”svoje” navijače ne doživljava kao izoliranu grupu u nekom kutu dvorane, pa na pitanje koliko će biti navijača odgovara:

– Koliko nas bude? Puna dvorana! Razmišljam baš, da se nigdje ne stacioniramo, da ne budemo samo tam’ u uglu, pa je to tô. Možda da se raspršimo po cijeloj dvorani. Da mi pokrenemo i ostale. Da ne bude kazališna publika, nas 50 tamo nešto pokušavamo, a ostali svi gledaju je li ih snima kamera ili ne, nego da bude ono: da tih sat vremena dobro profeštamo. Ako bude 10 razlike za nas nemamo kaj, ali ako gubimo, treba krenuti u pravo navijanje. Ako bude 2000 ljudi, bit će super.

No, Nježić najavljuje i zagrijavanje: čak tri dana.

– U kafiću Cinober tri dana traje festival rukometa. Povezali smo i Rukometni klub Koprivnicu, koji je isto naš klub, zajednička je dvorana. Znači u petak, subotu i nedjelju napravili smo party rukometno ludilo u gradu, napravili smo dogovor s pivovarom. Svi su pozvani da dođu, da se svi tamo još više upoznamo i dogovorimo i kad se nađemo u nedjelju – da krenemo.

Ovi navijači ne nose nikakvo nasljeđe na leđima. Potpuno su otvoreni prema svima. I prema bivšima i sadašnjima i budućima, svima koji vole sport i zabavu.

– Nemamo naziva. Tu su i Roostersi i Kronikusi i svi ljudi, svi Koprivničanci koji su nekad bili vezani uz rukomet, svi su pozvani. To je u biti moja inicijativa. Mi smo rukometni navijači, bolje reći Podravkaši, Koprivničanci – utvrđuje Nježić.

Inicijativom za sadržajno okupljanje navijača zadovoljna je direktorica RK Podravke Božica Palčić:

– Kad sam prvi puta razgovarala s Perom Nježićem o tome kako će to biti organizirano, kako će to sve izgledati, on je rekao stvari koje čovjeku gode. Rekao je da su prepoznali da je predsjednik kluba čovjek iz Koprivnice, da sam ja tu, koja sam bila dugo godina igračica, da sam direktorica iz Koprivnice, da je tu trener Hrupec, da se prepoznalo da klub dobro radi, da su tu ljudi koji su pošteni prije svega i da je to jedan od razloga što se navijači vraćaju. Bilo mi je drago to čuti i nekakva je satisfakcija nakon godinu dana kako radim taj posao – rekla je Božica Palčić.

Navijači će se okupiti u nedjelju oko pola dva (13,30) i kako kaže Nježić ”pa da vidimo kaj bude”.

Tajnica kluba Zlatica Rušak dodala je:

– Sve ovo što pripremamo je zagrijavanje, da vidimo što će nam eventualno biti propusti, pa da kad nam dođe Larvik budemo još bolji i još bolje pripremljeni. Govorim o ovom dijelu mimo igre.

I na kraju:

– Cure neka ostave sve na terenu, daju sve od sebe svih 60 minuta igre, a tribine će učiniti svoje – zaključio je Petar Nježić.