Rukometašice Podravka Vegete večeras su u 6. kolu DELO EHF Lige prvakinja gostovale u norveškom Kristiansandu. Tamo ih je dočekala ekipa Vipers Kristiansanda s kojom su se naše rukometašice susrele u 2. kolu u Koprivnici. Pobjedila je domaća ekipa s rezultatom 34:28.

Prvo poluvrijeme Podravka Vegeta otvara s nešto drugačijom šestorkom nego inače. Na teren istrčavaju Mugoša, Gjeorgjijevska, Džono, Tsakalou, Stanko, Turk i Risović. U ekipi nedostaju standardne prvotimke Ana Debelić i Dejana Milosavljević koje ovu utakmicu zbog ozljeda promatraju s klupe. Ana Turk pogađa s krila u prvom napadu za vodstvo Podravke, ali odmah na drugoj strani Ragnhild Valle Dahl zabija za izjednačenje. Veći dio prvog poluvremena Podravka Vegeta ima problema s Dahl. Domaće rukometašice odlaze na tri gola razlike i gotovo cijelo prvo poluvrijeme drže tu razliku. Niti sportska sreća nije na strani Podravkašica pa se tako svi udarci u okvir gola odbijaju ponovno u ruke igračica Vipersa. U 17. minuti Podravka izjednačuje rezultat te odmah sljedeći napad Karlovčan golom ponovno dovodi Podravku u vodstvo. Nakon toga domaće rukometašice rade seriju od pet pogodaka te odlaze na osjetniju prednost koju zadržavaju do kraja poluvremena. Nakon 30 minuta rezultat je 20:13 za Vipers.

Drugo poluvrijeme Podravka Vegeta otvara mnogo bolje. Magdalena Ećimović u prvih šest minuta upisuje četiri obrane, od toga nekoliko važnih s igračicom manje, ali brani i „zicer“. U drugom poluvremenu budi se i Gjeorgjijevska koja igra odličan napad te zabija četiri pogotka. U 21. minuti Ećimović ponovno skida „zicer“, ali oslabljena Podravka ipak ne može stići rezultat. Do kraja utakmice gošće su samo uspjele smanjiti razliku s poluvremena. Nakon posljednjeg zvižduka sutkinja na semaforu je 34:28.

Kod Podravka Vegete najučinkovitije su bile Tsakalou sa sedam pogodaka te Gjeorgjijevska i Stanko koje su zabile svaka po pet pogodaka. Kod domaće ekipe najučinkovitije su Dahl s 11 te Loke sa sedam pogodaka.
Spomenimo još kako ova utakmica nije imala nikakvu „težinu“ ni za jednu ekipu. Podravka Vegeta nastavlja svoj europski put u Kupu EHF-a, dok Vipers uz Metz i FTC prolazi u Main round Lige prvakinja.

Trener Zlatko Saračević nakon utakmice je izjavio:

Čestitam curama na dobroj i čvrstoj utakmici. Ponovno smo upali u svoju tradicionalnu „crnu rupu“ u prvom poluvremenu, a ostatak utakmice bio je na našim krajnjim mogućnostima s ovakvom krnjom ekipom. Idemo dalje, sad je pauza, a nakon nje se pripremamo za nastavak domaćeg prvenstva i EHF Kup.

Elena Gjeorgjijevska nakon utakmice je rekla:

Stigli smo ovamo bez pritiska, no nadale smo se i pokušale pobijediti. Trudile smo se igrati da se ne osjeti da nam nedostaju dvije važne igračice, no nije išlo.

 

VIPERS KRISTIANSAND 34 (20)

PODRAVKA VEGETA 28 (13)

KRISTIANSAND (Norveška) – Auqarama Kristiansand GLEDATELJA: 1660.

SUTKINJE:  Viktorija Kijauskaite i Ausura Zaliene (Litva), DELEGATKINJA: Liudmila Bodnieva (Rusija)

VIPERS KRISTIANSAND:  Pedersen 4, Yang 2; Arntzen 1, Refsnes, Morais 3, Jonassen 3, Waade 1, Sulland 1, Andenaes 5, Dahl 11, Tomac 1, Naes Andersen, Loke 7. Trener: Ole Gustav Gjekstad.

PODRAVKA VEGETA: Risović 1, Ećimović 6; Turk 4, Karlovčan, Popović, Jandrašić, Milošević 1, Džono 2, Mugoša 3, Franušić 1, Stanko 5, Gjorgjijevska 5, Tsakalou 7. Trener: Zlatko Saračević.

SEDMERCI: Vipers Kristiansand 6 (5), Podravka Vegeta 4 (3),

ISKLJUČENJA: Vipers Kristiansand 6 min. (Jonassen, Sulland, Dahl), Podravka Vegeta 10 min. (Turk, Karlovčan, Džono, Franušić, Stanko),

CRVENI KARTONI: -.

 

Fotografije ustupio: Terje Refsnes/ Vipers Kristiansand

 

Pratite nas i na društvenim mrežama (klik na ikonu za link):