Osnovnoj školi Podolice uručena oprema za provedbu projekta Mini rukomet u osnovnim školama

Kao što smo već i izvještavali na našim stranicama. Masterplan projekt Europske rukometne federacije EHF-a i Hrvatskog rukometnog saveza HRS-a obara sve rekorde, a istim je stopama krenuo i drugi projekt iz Masterplana kojem je osnovni cilj promocija i razvoj Mini rukometa u osnovnim školama. Mini rukomet u Osnovnim školama je konkretno u Koprivnici zaživio još prije dvije godine kada je Rukometni klub Podravka s Gradom Koprivnica i Osnovnim školama Podolice te OŠ Đuro Ester krenuo u realizaciju pilot projekta kojim su kroz besplatne treninge u osnovnim školama nastojali uključiti što veći broj djece na treninge rukometa koje provode trenerice iz Škole rukometa Rukometnog kluba Podravka. Tragom uspješne prve godine, Rukometni klub Podravka je zajedno s Osnovnom školom Podolice prijavio dokumentaciju kako bi se osigurala oprema za nastavak provedbe ovih aktivnosti. Na radost djece, škole, ali i kluba, prijava je prihvaćena te je Klubu osigurana oprema koja je nužna za prve rukometne korake. Stigli su mini golovi, rukometne lopte, prostirke, vijače, ljestve, markirke te ostali rekviziti koji će biti itekako vrijedna oprema za nastavak realizacije početnog plana, a to je da se što više djece u svojim školama može baviti rukometom od najranije dobi, a kasnije se priključiti radu u mlađim dobnim kategorijama. Trenerice koje trenutno aktivno rade na provedbi projekta jesu Marija Mišković te trenerica Dragica Džono koje su u rad s djecom dale puno ljubavi koja iz dana u dan samo raste. Koliko benefita donosi činjenica da su djeca od najranije dobi uključena u sportske aktivnosti ne treba ni govoriti jer osim što mogu uživati u lijepoj timskoj igri, imaju mogućnost naučiti puno o rukometnoj igri, disciplini i sportskom ponašanju što će ih izgraditi u kvalitetne mlade ljude. 

Posjetili smo Osnovnu školu Podolice gdje smo im i službeno uručili pristiglu opremu. Tom su događaju prisustvovale ravnateljica Osnovne škole Podolice Helena Knežević , direktorica Rukometnog kluba Podravka Vlatka Mihoci, voditelj Škole rukometa RK Podravke Antonio Pranjić,trenerice Marija Mišković te  Dragica Džono i nastavnik tjelesne i zdravstvene kulture Matija Rušak. Na kraju je upriličena i zajednička fotografija kojom smo zaokružili ovu lijepu priču koja će vjerujemo imati još puno nastavaka.