Bukurešt slavio u Koprivnici, ali Podravka Vegeta časti sve boljim igrama

Rukometašice Podravka Vegete su u trećem kolu DELO Lige prvakinja ugostile rumunjski Bukurešt koji je uz odličnu igru Podravka Vegete na kraju ipak slavio 31:36, poluvrijeme 15:16.

Sjajno otvaranje za naše cure koje do treće minute imaju 3:0. Jako dobro postavljena Podravkina obrana nije dozvoljavala prolazak iskusnoj rumunjskoj ekipi, a naše cure su jurišale i povećale vodstvo do 4:0 uz predobro raspoloženu Milosavljević koja je zabila čak tri pogotka u prvih pet minuta. Bukurešt prvi pogodak zabija u šestoj minuti i to za rezultat 4:1. Promašen sedmerac i nekoliko pogrešaka Podravkašica pomogle su gostujućoj ekipi i umjesto da ih se potpuno slomi već u prvih deset minuta one se priključuju na samo pogodak zaostatka do osme minute. U devetoj minuti isključena je Ivette Broch, sedmerac je iznudila Iryna Stelmakh, ali ponovno je to pročitala rumunjska vratarka no odbijena lopta ipak je vraćena u ruke Podravki i zabija to Milosavljević i vraća prednost od dva pogotka. Stelmakh zabija za 7:4 i Podravka Vegeta je ponovno uhvatila lijepu prednost za nastavak ovog teškog ogleda, a prije isteka jedanaeste minute trener Rumunjki zove minutu odmora. U 14. minuti ponovno se vraćaju na pogodak zaostatka Rumunjke, ali naše cure i dalje dominiraju i ne ispuštaju prednost. U 18. minuti trener Neven Hrupec na 10:9 zove minutu odmora, a odmah nakon Stelmakh zabija za novih +2. Prvo izjednačenje uslijedilo je u 21. minuti 11:11 no i dalje su borbene odabranice Nevena Hrupeca, sjajne u obrani i nastavlja se borba gol za gol te odluka o tome koja će ekipa mirnije na odmor. Šest minuta prije kraja prvog dijela ponovno vodstvo 14:13, ali odmah nakon dosuđen sedmerac za gošće no ipak ostaje u vodstvo Podravka Vegeta. U 28. minuti prvo minimalno vodstvo za gostujuću ekipu od samo pogotka, ali vraćaju se naše cure i nekoliko sekundi prije kraja neriješen rezultat 15:15, no dosuđen je sedmerac za protivničku ekipu u trenutku isteka 30. minute i gošće odlaze na odmor uz minimalnu prednost 15:16.

I u drugom dijelu ne padaju Koprivničanke, naprotiv novu energiju donosi Larissa Kalaus, a onda lobom Ane Turk naše cure ponovo imaju izjednačenje u 4. minuti drugog dijela, a rezultat je 18:18. Uslijedilo je isključenje za obrambenu igračicu Bojanu Milić i Podravka Vegeta ima napad za novo izjednačenje, ali s krila novim pogotkom časti protivničku ekipu za novo izjednačenje Dijana Mugoša. Do četrdesete minute nekoliko puta izjednačen rezultat 18:18, 19:19, 20:20, 21:21, 22:22, 23:23. Novo vodstvo donosi Neagu pogotkom sa sedam metara nakon drugog isključenja Bojane Milić u 42. minuti no ponovno Milosavljević uzvraća za 24:24. U 44. minuti po drugi puta vodstvo gošći od +2, a trener Neven Hrupec zove minutu odmora, napad je za Podravku i Ilyna pogađa za samo pogodak zaostatka. U 47. minuti odlazi Bukurešt na +3, ali vraća brzo Ilyna Podravku na samo dva pogotka zaostatka no podiže opet Bukurešt na tri. Odmah nakon toga iznudila je sedmerac Ilyna, a Larissa Kalaus ponovno precizna sa sedam metara i rezultat je 28:30. Deset minuta prije kraja podiže to Bukurešt na 28:32, a potom i na 28:33 te je trener Neven Hrupec iskoristio i svoj drugi time out. Do kraja se naše cure nisu predale, zabijaju još tri gola, ali nisu se uspjele vratiti u utrku sa Cristinom Neagu koja je danas zabila 14 pogodaka i održala ekipu u igri nakon lošeg starta. To kako je ova utakmica loše krenula po rumunjsku ekipu ona je svojom individualnom kvalitetom uspjela dostojno nadomjestiti i na kraju je Bukurešt prve bodove uzeo u Koprivnici. Krajnji rezultat bio je 31:36.

Foto: Marko Horvat

Danas su u redovima Podravka Vegete najefikasnije bile Milosavljević koja je imala sjajan dan i uistinu je pokazala sve svoje kvalitete i borbenost na terenu te sve ono zbog čega ju se često i ističe. Ona i Kalaus zabile su po sedam pogodaka s tim da je Kalaus pucala i sedmerce. Tu su bile i Ilyna i Stelmakh koje su zabile po četiri. Danas dan u potpunosti nije bio dobro posložen za Dumansku s obzirom da je i obrana Podravke popustila u drugom dijelu, a pokušala je i Tucaković koja također nije uspjela puno napraviti. Promašila je Podravka Vegeta i tri sedmerca što bi također možda učinilo da rezultat bude još bolji.

Na konferenciji trener Neven Hrupec i Iryna Stelmakh

Nakon utakmice je održana konferencija za medije na kojoj su iz redova Podravka Vegete bili prisutni trener Neven Hrupec te Iryna Stelmakh.

Čestitam Bukureštu jer su zaslužili pobijediti danas. Bila je ovo stvarno teška i žilava utakmica, ali mislim da su cure ostavile srce na terenu. Dali smo sve od sebe i pokušali iznenaditi Bukurešt no nismo uspjeli u tome jer smo u drugom poluvremenu gledali sjajnu igru Cristine Neagu a njezina je igra odlučila mnogo toga danas. Ova ekipa ima stvarno odličnu igru i kvalitetne igračice, a pomoglo im je i to što smo mi u drugom poluvremenu napravili dosta neforsiranih pogrešaka. Moramo biti svjesni da neke naše cure igraju po prvi puta ovako veliko natjecanje, Ligu prvakinja i nemamo toliko iskustva no ponosan sam kako su se borile i mogu se samo nadati da ćemo u sljedećim utakmicama biti još bolji – rekao je trener Neven Hrupec nakon utakmice. 

Foto: Marko Horvat

Podravkina kružna napadačica Iryna Stelmakh danas je imala stopostotnu realizaciju 4/4, a na njoj je napravljeno i nekoliko prekršaja za sedam metara. Zasluženo je sjedila na današnjoj konferenciji iako su ju zaslužile i mnoge druge cure jer su danas bile tim prije svega.

Čestitam protivničkom timu, a posebno čestitam mojim curama za borbu koju su pokazale. Žao mi je što smo napravile dosta pogrešaka u drugom poluvremenu, ali mislim da smo na dobrom putu i da ćemo biti sve bolje i bolje – rekla je Stelmakh.

ŠSD Josip Samaržija-Bepo Gledatelji: 300 Sutkinje: Marina Duplii i Olena Pobedrina (Ukrajina), Delegatkinja: Tatjana Medved iz Srbije.

Podravka Vegeta: Tucaković(2), Dumanska(8) ;Zadravec, Turk 2, Kalaus 7, Karlovčan, Popović, Milosaljević 7, Mugoša 3, Franušić, Buljan, Šenvald 1, Ilyna 4, Milić 1, Stelmakh 4, Bazaliu 2. Trener: Neven Hrupec.

CSM Bucuresti: Wester(8), Grubišić(5), Davidsen; Arntzen 5, Larsen 3, Lazović 5, Gogirla, Neagu 14, Valcan, Klikovac 2, Omoregie 2, Dindiligan 3, Broch, Finaru, Ailincai, Ramusović 2. Trener: Vasile Adrian

Foto: Marko Horvat