Nakon boravka u Kampu Hrvatskog rukometnog saveza u Zadru i dvije prijateljske utakmice s Crnom Gorom, odnosno kraćeg predaha, hrvatska ženska kadetska reprezentacija ponovno će se okupiti 10. srpnja. Izbornik Nenad Smiljanec pozvao je na tu akciju 22 igračice, uz još šest onih koje su na tzv. listi pričuva i mogu biti pozvane naknadno ukaže li se potreba. Reprezentacija će se okupiti u Zagrebu, ispred Doma sportova i odmah produžiti u Delnice na pripreme. Tamo će ostati sve do 21. srpnja, kad će djevojke ponovno dobiti kraći predah.

Iz Rukometnog kluba Podravka je na užem popisu izbornika Nenada Smiljanca čak pet kadetkinja i to Ema Stručić, Nika Galinec, Ema Balaško, Tena Megerle i Lara Perić.

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija ovog ljeta sudjeluje na Europskom prvenstvu u Crnoj Gori. Prvenstvo se održava od 05. – 15. kolovoza 2021. godine. Naša reprezentacija nalazi se u skupini s Rusijom, Švedskom i Slovenijom. Prvi nastup imaju 5. kolovoza protiv Rusije, dan kasnije slijedi Švedska, a 8. kolovoza igra se protiv Slovenije. Dvije najbolje reprezentacije iz svake od četiri skupine idu u borbu za medalje (spajaju se skupine A i B , odnosno C i D), a preostale reprezentacije po istom principu spajanja skupine igraju za poredak od 9. – 16 .mjesta.

Evo popisa kadetkinja:

1. LEA ZETOVIĆ – RK SESVETE – AGROPROTEINKA

2. NIKA GALINEC – RK PODRAVKA VEGETA

3. EMA NOVOSEL – ŽRK DUGO SELO ’55

4. KATJA VUKOVIĆ – ŽRK DUGO SELO 55

5. LARA PERIĆ – RK PODRAVKA VEGETA

6. KATJA MARIĆ – ŽRK SESVETE – AGROPROTEINKA

7. TINA WURTH – RK LOKOMOTIVA

8. LAURA ORŠULIĆ – ŽRK 1234 VIROVITICA

9. KALA KOSOVAC – RK LOKOMOTIVA

10. LANA JURINA – ŽRK SESVETE – AGROPROTEINKA

11. IVA BULE – RK DALMATINKA

12. TENA MEGERLE – RK PODRAVKA VEGETA

13. NIKOLINA PLEŠA – ŽRK ZAMET

14. SARA MARENDIĆ – ŽRK SPLIT 2010

15. EMA STRUČIĆ – RK PODRAVKA VEGETA

16. ANĐELA ŽAGAR – RK LOKOMOTIVA

17. IVA ZRILIĆ – RK LOKOMOTIVA

18. NIKA GAVRILOVIĆ – ŽRK SESVETE – AGROPROTEINKA

19. GABRIJELA ZELIĆ – ŽRK SPLIT 2010

20. EMA BALAŠKO – RK PODRAVKA VEGETA

21. ANA VRDOLJAK – RK LOKOMOTIVA

22. IVONA STRINIĆ – ŽRK SPLIT 2010

PRIČUVNE IGRAČICE (dolaze u slučaju naknadnog poziva):

1. ANJA UGRIN – ŽRK SINJ

2. TIJA CVIJIĆ – ŽRK TROGIR 58

3. ANJA BALENT – ŽRK ZRINSKI

4. ANA ČUKUŠIĆ – ŽARK SPLIT

5. EMA GALIĆ – ŽARK SPLIT

6. MAJA GRGOŠEVIĆ – ŽRK DUGO SELO ’55

STRUČNO VODSTVO:

1. NENAD SMILJANEC – Izbornik

2. ANĐA BILOBRK – Trenerica

3. MIRKO ZORKO – Trener vratarki

4. ALEN MAROŠEVIĆ – Kondicijski trener

5. FRAN LONČARIĆ – Fizioterapeut

6. DEAN VUČIĆ – Tehniko