POZIVNICAU zadnjem kolu 1. HRL za žene u petak, 8. svibnja 2015., u Koprivnici se igra odlučujuća utakmica u kojoj će se odlučivati o novim prvakinjama države u rukometu. S početkom u 20 sati u Sportskoj dvorani gimnazije Frana Galovića sastaju se Podravka Vegeta i Zamet. Podravka ima bod prednosti, pa joj odgovara i neriješeni rezultat. Pobjeda bilo koje ekipe donosi i naslov prvakinja.

Utakmicu će suditi najbolji hrvatski sudački par Matija Gubica i Boris Milošević iz Osijeka, a nadzornik HRS-a bit će Zlatko Ladić iz Sračinca.

Ulaz je besplatan, a nakon utakmice bit će podjela pehara i medalja.

Pozivamo simpatizere kluba da dođu u dvoranu u što većem broju, jer to je ujedno i zadnja ovosezonska utakmica Podravke Vegete u Koprivnici.

PET KLUBOVA IDE U EUROPSKA NATJECANJA

Nakon 26. kola, kada bude poznat kompletan poredak, i službeno će biti objavljeno ono što je već sada donekle jasno. Za Ligu prvakinja kandidiraju Podravka Vegeta i Zamet (ove sezone sudjelovali su Lokomotiv i Podravka Vegeta koja je to pravo ostvarila kroz kvalifikacije). Za Kupa EHF-a drugoplasirana ekipa prvenstva Zamet ili Podravka Vegeta (ove sezone Zamet je odustao od natjecanja), a za Challenge kup Zelina i Lokomotiva (ove sezone sudjelovali su Trešnjevka i Zelina).

No, s obzirom na to da se idućeg tjedna igra završnica Hrvatskog kupa, pobjednik tog natjecanja ostvario bi pravo na Kup kupova. Kandidiraju Podravka Vegeta – Umag i Lokomotiva – Zamet (ove sezone sudjelovali su Lokomotiva i Podravka Vegeta nakon nastupa u Ligi prvakinja).

Jasno je da jedna ekipa ne može biti u dva natjecanja, pa se sada može govoriti samo o kandidatima.

ISPADAJU SAMOBOR, BJELOVAR I DALMATINKA, DOLAZE DUGO SELO 55, ĐAKOVO I SINJ

Iako se igra još jedno kolo (Lokomotiva i Dalmatinka odigrale su unaprijed 20:17), poznati su klubovi koji ispadaju iz 1. HRL. To su Samobor, Bjelovar i Dalmatinka, a novi članovi 1. HRL su premoćni pobjednik 2. HRL zapad Dugo Selo 55 (10 bodova prednosti ispred drugoplasirane Arene iz Pule), pobjednik 2. HRL sjever Đakovo (s bodom prednosti ispred TVIN Virovitice, dva boda ispred Pitomače i tri ispred Podravke Lino) te pobjednik 2. HRL jug Sinj (s bodom prednosti ispred Splita).

IDUĆI TJEDAN U UMAGU ZAVRŠNICA KUPA I ZAVRŠENICA MLAĐIH KADETKINJA

Nakon što završi prvenstvo – nema odmora. Od ponedjeljka 11. svibnja do četvrtka 14. svibnja u Umagu će se odigravati završnica Prvenstva Hrvatske za mlađe kadetkinje, 2000/2001. godište. Podravkine mlađe kadetkinje su u A grupi prednatjecanja gdje su još Zamet, Dugo Selo i Trogirka.

Finalni dan bit će u čletvrtak 14. svibnja kada se igraju i polufinalne utakmice kupa: u 17 sati Podravka Vegeta – Umag i u 19 sati Lokomotiva – Zamet. Ekipe koje izgube polufinalne susrete igraju u petak 15. svibnja utakmicu za 3. mjesto (15 sati), a finale je u subotu 16. svibnja u 18,15 sati uz televizijski prijenos na HTV2.

JOŠ FINAL FOUR REGIONALNE LIGE

No, ni tada sezona za Podravku Vegetu nije završena. Nije poznat točan raspored, ali nakon kupa, a vjerojatno od 20. do 23. svibnja i vjerojatno u Crnoj Gori, igrat će se Final Four Regionalne lige. Prije toga Podravka Vegeta mora odigrati utakmicu 6. kruga s Danilovgradom. Parovi Final Foura u polufinalu su Budućnost – Krim Mercator i Danilovgrad – Podravka Vegeta.

FINAL FOUR LIGE PRVAKINJA I REPREZENTACIJA

A Vardar – Budućnost i Larvik – Dinamo Sinara igraju u subotu 9. svibnja polufinalne utakmice Final Foura Lige prvakinja. Nije na odmet podsjetiti da su Vardar i Budućnost bili u grupi Lige prvakinja s Podravkom Vegetom i Thüringerom, koji je, pak, stigao do četvrtzavršnice LP. Još jedan dokaz da je Podravka Vegeta bila u najjačoj skupini grupnog natjecanja u Ligi prvakinja.

Nakon Final Foura Regionalne lige 24. svibnja okuplja se reprezentacija, koja 7. lipnja u 17,15 igra kvalifikacijsku utakmicu sa Švedskom za plasman na Svjetsko prvenstvo. Uzvrat u Švedskoj je 14. lipnja. Trener Podravke Vegete Goran Mrđen izbornik je hrvatske reprezentacije.