Rukometašice Podravka Vegete danas su odigrale utakmicu 17. kola 1.HRL za žene u Dugom Selu i upisale pobjedu 24:28, poluvrijeme 11:12. U početku nije sve išlo glatko kako to inače izgleda u prvenstvenim utakmicama prve ekipe Podravka Vegete. Iza ekipe je teških deset dana no sav fokus je usmjeren na utakmice koje dolaze. Utakmicu je pogotkom otvorila Lea Franušić, ali Bebek uzvraća sa sedam metara za 1:1.

Prvo vodstvo domaćina u 4. minuti za minimalnih 2:1, brzo prekida Mugoša pogotkom s lijevog krila. Imaju kontrolu rezultata Podravkine igračice u nastavku, ali nižu se pogreške i nerealizirani šutevi te skrivljeni sedmerci koji daju vjetar u leđa domaćoj ekipi za novo vodstvo u 17. minuti i rezultat 6:5 pogotkom Galić izvana.  Do kraja poluvremena dižu se Podravkine igračice koje su ozbiljnije odvajanje napravile u 26. minuti kada za +3 pogađa Karlovčan s krila. Opet malo dekoncentracije na strani Koprivničanki kojima se nespretnim slijedom okolnosti na terenu, protivnice približavaju na samo pogodak zaostatka u zadnjoj sekundi prvog dijela 11:12.

Četiri minute drugog dijela bile su dovoljne za novo veće odvajanje aktualnih hrvatskih prvakinja na +5  i rezultat je 12:17. Nastavljaju dobar niz Podravkine igračice te nakon 7 minuta drugog dijela imaju sedam pogodaka prednosti i jednako toliko realiziranih pogodaka. Krenule su u nastavku domaće igračice smanjivati brzo stečenu prednost Podravkinih igračica i do 44. minute dolaze na 4 pogotka zaostatka, ali naše cure se u nastavku drže na rezultatskoj distanci od 4-5 golova. Pet minuta prije kraja Podravkašice se ponovno odvajaju na +7 pogotkom Buljan iz prodora za rezultat 20:27. Domaća ekipa se nije predavala do samog kraja, a u posljednjoj je minuti uslijedilo i isključenje za mladu Zrnić, a Vuković je realizirala sedmerac za krajnji rezultat 24:28.

Danas u sastavu nije bilo Lamprini Tsakalou, Antonije Tucaković i Ivone Mrđen dok je Carlos bila u zapisniku, ali zbog oporavka od ozljede nije upisala minutažu. Čak sedam puta se u listu strijelaca upisala Karlovčan, a pet je dodala Lea Franušić te četiri Mugoša. Ekipu za vikend očekuje novi europski ogled, osmine finala Lige prvakinja s prvim u skupini Rostov Donom.

Prva HRL za žene, 17. kolo, 3. ožujak, 19.30 sati, GSD Dugo Selo

ŽRK Dugo Selo ’55 24(11)

RK Podravka Vegeta  28(12)

RK PODRAVKA VEGETA: Ećimović 3/14, Dumanska 4/17, Zadravec 2, Beganović 1, Karlovčan 7, Popović, Džono 2, Milosavljević 5(3), Mugoša 4, Franušić 5, Buljan 2, Škarić, Zrnić, Carlos. TRENER: Antonio Pranjić

ŽRK DUGO SELO ’55: Budić 16/41(1) , Novosel 0/3  Čalušić 4, Vuković 1, Čamber 3, Golub, Jakešević 1, Sedlar, Žerdin, Bebek 6(5), Novosel, Blažek 5, Galić 3, Šebalj, Grgošević. TRENER: N. Plašić

ISKLJUČENJA: ŽRK Dugo Selo ’55 6min (Jakešević 2+2, Galić) / RK Podravka Vegeta 12 min (Zadravec, Beganović, Popović, Džono, Škarić, Zrnić)

Sedmerci: ŽRK Dugo Selo 5/5 Podravka Vegeta 3/4

Foto: Ivan Brkić