Franković na utakmici Podravka Vegeta - Umag, ilustracijaPodravka Vegeta pobijedila je u Bjelovaru u utakmici 16. kola 1. HRL za žene: Bjelovar – Podravka Vegeta 19:31 (11:13). Malo muke u početku, ali završnica bez dileme o tome tko je gazda u ligi. Podravka Vegeta ostaje sigurna vodeća na tablici.

Počelo je inicijativom domaćih, koja je trajala sve do 10. minute. Galetić je zabila prvi gol na utakmici za vodstvo Bjelovara 1:0 u prvoj minuti. Promašuju Nemaškalo i A. Nikšić na Podravkinoj i Gašparović na strani Bjelovara, a u 3. minuti Smiljčić dovodi Bjelovar u vodstvo od 2:0. Džono minutu kasnije zabija prvi gol za Koprivničanke, a M. Nikšić povećava na 3:1. U 5. minuti Milošević smanjuje na 3:2. Promašaj Vidak kompenzira A. Nikšić golom za izjednačenje u 7. minuti, a u istoj minuti prva obrana golmanica na utakmici. Obranila je Kapitanović, ali je u 8. minuti Bjelovar ponovno u vodstvu, Smiljčić je zabila za 4:3, a Krsnik izjendačila i Kapitanović obranila i drugu loptu.

OD 10. MINUTE // Inicijativa na strani Podravke Vegete

U 10. minuti dolazi do mini-prijeloma u utakmici: Podravka Vegeta dolazi u vodstvo od 4:5 (Vidak), a u 11. minuti Džono postiže svoj drugi gol za vodstvo gošći od 4:6. Prvo isključenje na utakmici ima Dragica Džono u 12. miniuti, kada i Sanader na golu Bjelovara ima prvu obranu, Kapitanović dotad tri, plus jedna asistencija. U 13. minuti Nemaškalo povećava vodstvo na 4:7. Serija se nastavlja golom Milošević u 14. minuti i vodstvom Podravke 4:8 – dva od dva Milošević, plus dvije asistencije.

U 15. minuti, nekad Podravkina, Anamarija Peti smanjuje vodstvo na 5:8, Milošević ima prvi promašaj. Promašajima se priključuje i bjelovarska Galetić, ali onda i zabija za smanjenje na 6:8 u 17. minuti. Ne uspijeva ni Ana Nikšić, ni Smiljčić, ali Džono svojim trećim golom (tri od tri) povećava na 6:9 u 19. minuti, Bjelovarske rukometašice nanizale su tri tehničke greške za redom i u tehničkim ”vode” 6-3, promašuje i Peti, a Sanader ima i drugu obranu, skinula je loptu Marijeti Vidak, koja u 21. minuti mora na dvije minute van, a Smiljčić smanjuje na 7:9. Sanader brani i treću put i dostiže u broju obrana Kapitanović, žrtva je Milošević. A onda još jedna Podravkina bivša, Pongrac, u 23. minuti smanjuje na 8:9. Bjelovar se drži, ali kako se rezultatski primiče, tako se podravkašice odmiču. U 24. minuti Smiljčić zabija svoj četvrti gol, smanjuje na 9:10, a baš kao što smo rekli: Podravka Vegeta odmah se odmiče, ovoga puta drugim golom Vidak. Pet minuta prije kraja poluvremen 9:11. Ana Nikšić povisuje vodstvo na 9:12, Gašparović smanjuje na 10:12. To se događalo u 26. minuti.

U finišu poluvremena Bjelovar preko Peti smanjuje na 11:12, Dežić povisuje na 11:13. U predzadnjoj minuti Kapitanović ima i četvrtu obranu, a u zadnjoj i Sanader na drugoj strani, ”pročitala” je Dežić. Na odmor se otišlo s vodstvom gošći 11:13.

DRUGO POLUVRIJEME // Stvari došle na svoje

Drugo poluvrijeme počelo je tehničkom greškom Džono, promašajem Smiljčić i drugim golom Nemaškalo. U 33. minuti vodstvo Podravke Vegete 11:14. No, minutu kasnije Gašparović svojim drugim golom smanjuje na 12:14, Sanader brani udarac Milošević, pa potom i Vidak. Obranu je imala i Kapitanović. Golmanice su se probudile, a Smiljčić smanjuje na 13:14 u 36. minuti. U istoj minuti relativni rezultatski mir donosi Nemaškalo svojim trećim golom za vodstvo od 13:15, a Krsnik povećava na 13:16. Smiljčić bilježi šesti promašaj, Galetić četvrtu tehničku grešku, M. Nikšić je isključena, a Vidak povećava vodstvo Podravke na 13:17 u 39. minuti.

Slijede golovi Nemaškalo, Džono, Galetić i u 42. minuti je 14:19. Dragica Džono zabija još jedan gol (pet od pet) i 17 minuta prije kraja Podravka Vegeta je vodila 14:20. U zadnju četvrtinu utakmice Koprivničanke ulaze s pobjedničkom razlikom 15:21.

Peti smanjuje na 17:23. Jukić je na golu. U igri je i Podravkina Bjelovarčanka Dragišić i zabija za vodstvo od 17:24 u 50. minuti. Nakon (samo) pet obrana Kapitanović, Jukić bilježi prvu, a Dragica Džono zabija svoj sedmi gol, Tolić uzvraća i osam minuta prije kraja rezultat je 18:26, jer i Lara Pavlović, koja je bila u sastavu umjesto Karlovčan, zabija za visoko vodstvo od osam razlike. Nemaškalo daje i peti svoj gol, u 54. minuti je 18:27. Tolić je još jedanput smanjila, golovi padaju kao na tekućoj vrpci. Jukić šest minuta prije kraja ima tri obrane od četiri udarca.

Pri završetku utakmice Dragišić pogađa još jedanput, kao i Franković i podižu razliku na 10. Bjelovarčanke rade strašno puno tehničkih grešaka, minuti prije kraja imaju ih 17. U predzadnjoj minuti je 19:30, Jukić brani i četvrti put, Franković, koja je u manje od 20 minuta zabila šest golova, postavlja konačni rezultat 19:31. Prema riječima trenera Gorana Mrđena, ona je preokrenula utakmicu i odigrala je kao nikad dosad.

Izvještaj je pisan prema kretanju rezultata na HRS-ovoj stranici statistike. Međutim, zapisnik je nešto drugčiji, pa je moguće da ima poneka greška u tekstu iz tog razloga.

Zaslužena pobjeda, razlika u bodovima ispred lokomotive ostaje ista – četiri boda. Idućeg vikenda u Koprivnici gostuje Dugo Selo 55.

UTAKMICA 16. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

BJELOVAR – PODRAVKA VEGETA 19:31 (11:13)

BJELOVAR – Sportska dvorana srednjih škola. Gledatelja: 300. Suci: Hrvoje Čambala (Križ) i Marin Šimić (Sesvete). Nadzornik HRS-a: Vladimir Peković (Varaždin).

BJELOVAR: Pokopac (0+-), Sanader (7+0); M. Nikšić 1, Smiljčić 5(3), Tolić 3, Peti 3, Galetić 4, Pongrac 1, Kuzmić, Mikulić, Hruby, Gašparović 2, Turković. TRENER: Hrvoje Cikoja.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (4+-), Kapitanović (5+0), Milenković (-): A. Nikšić 2, Dežić 3, S. Šenvald, Krsnik 3, Milošević 2, Džono 5, Nemaškalo 5, I. Mrđen, Papac, Dragišić 2, Vidak 3(1), Pavlović, Franković 6. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Bjelovar 3(3), Podravka Vegeta 1(1).

ISKLJUČENJA: Bjelovar 4 minute (M. Nikšić i Kuzmić), Podravka Vegeta 10 minuta (Vidak 2+2, Krsnik, Džono, Nemaškalo).

IGRAČICA UTAKMICE: Lana Franković  (Podravka Vegeta).

U petak je odigrana još jedna utakmica. U Zagrebu su se sastali Trešnjevka i Lokomotiva – 22:25 (11:12). U subotu igraju Zamet – Osijek (19), Umag – Split (19), Dugo Selo 55 – Đakovo (17), Zrinski – Sesvete Agroproteinka (18), dok u nedjelju igraju Koka – Split 2010 (17).