Podravkina Sinjanka Vesna Milanović Litre snimljena na utakmici s Lokomotivom // Foto Robert ŠoštarićU 13. kolu 1. HRL za žene Podravka Vegeta pobijedila je večera (u petak, 20. siječnja) ekipu Sinja 25:42 (14:22). Utakmicama 13. kola završava prvi dio prvenstva, tzv. jesenska sezona, pa je Podravka Vegeta postala jesenski prvak. Ostale utakmice 13. kola igraju se u subotu 21. siječnja, raspored možete vidjeti na naslovnici desno.

U sinjskoj sportskoj dvorani prekrasna rukometna atmosfera.
– Lijepo je bilo. Ispunjena dvorana i dobra atmosfera, borbena mlada ekipa Sinja, koja je pružila stvarno dobar otpor Podravki Vegeti u granicama svojih mogućnosti – kazao je nakon utakmice trener Neven Hrupec, kada je bus nešto prije 20 sati krenuo natrag prema Koprivnici. Muški rukomet, nastup Hrvatske na EP-u u Srbiji, slušat će u radio prijenosu.
O utakmici se nam što puno reći, ali ipak:
– Odradili smo profesionalno utakmicu u Sinju. Išli smo bez bolesnih Mirande Tatari i Ive Pongrac, sa 14 igračica. Odigrali smo utakmicu na razini, dobro, i nemam što drugo reći nego djevojkama čestitati što su se korektno ponijele na neugodnom gostovanju. Neugodnom stoga što je to dalek jednodnevni put, ali kako su naše rukometašice naučene na takve napore, to se nije osjetilo u igri, igrale su vrlo korektno. Na kraju, mogu biti zadovoljan i rezultatom i njihovim zalaganjem. Ovo smo završili i okrećemo se obavezama koje nam slijede – rekao je Neven Hrupec.
UTAKMICA 13. KOLA 1. HRL ZA ŽENE
SINJ – PODRAVKA VEGETA 25:42 (14:22)
SINJ – Sportska dvorana Sinj. Gledatelja: 800. Suci Petar Bulum i Nikola Carević (obojica Metković). Nadzornik HRS-a: Dino Giljević (Ploče).
SINJ: M. Budić (11+0), Borozan (0+0); Bilandžić 1, Vučić, Frleta, Jaković, M. Čović 2, Bilobrk, A. Runje, K. Runje 3, Masnić 8, Gugić 11(2), Mihaljević, K. Budić, Poljak, Vrdoljak. TRENER: Vladimir Gašparac.
PODRAVKA VEGETA: Žderić (11+2), Jelčić (-), Kapitanović (2+-); A. Čović 5, Kožnjak 5, Šenvald 1, Petković 3, Gaće 5, Damnjanović 6(4), Milanović Litre 3, Dragišić 2(1), Havić, Horvat 4, Pušić-Koroljević 8(1). TRENER: Neven Hrupec.
SEDMERCI: Sinj 5(2), Podravka Vegeta 7(6).
ISKLJUČENJA: Sinj 4 minute (Vučić, M. Čović po 2), Podravka Vegeta 4 minute (Šenvald, Havić po 2).
IGRAČICA UTAKMICE: Nikica Pušić-Koroljević (Podravka Vegeta).