S utakmice u Splitu // Foto Krunoslav TkalecPodravka Vegeta očekivano i bez problema pobijedila je ekipu Splita 2010 u utakmici četvrtzavršnice Hrvatskoga kupa: Split 2010 – Podravka Vegeta 23:40 (10:21). Nastupile su sve igračice osim golmanice Milenković, veći dio utakmice dobro je branila Kapitanović, a dosta veliku minutažu u drugom dijelu dobila je i Jukić.

Kao i obično počelo je – uspavano, pa je Split u 5, 7. i 8. minuti vodio 3:2, 4:3 i 5:4, ali je do 11. minute Podravka Vegeta postavila stvari na svoje mjesto, povela s dva razlike (6:8) do 14. minute, kada je dvije trećine golova (4) dala Milanović Litre koja je igrala vrlo dobro i imala sjajnu suradnju s agilnim krilima i asistenticom Živković. Razlika se povećavala jednostavnom igrom: obrana Kapitanović, kontra, brza krila ili Gavranić i – gol.

U drugom poluvremenu zaigrala je i trifunović i prvsa četiri gola bila su njezina. Do kraja utakmice dala je pet, kao i Milanović Litre i Dragišić.

I splitski trener dao je porigodu svim svojim igračicama, pripremajući ih za njih odlučujući susret u petak s Dugim Selom 55, što je utakmica za poredak na tablici. pobjeda nosi Ligu za poredak, poraz Ligu za ostanak.

Podravkine igračice nakon utakmice produžile su za Biograd, gdje će se pripremati za nastup u Ligi za prvaka. Parovi Lige za prvaka, Lige za poredak i Lige za ostanak izvlačit će se u prostorijama HRS-a u ponedjeljak 17. ožujka, a natjecanje počinje u subotu 22. ožujka.

Utakmicu smo pratili na Kanalu 5, lokalnoj kabelskoj splitskoj televiziji, koju emitira i MAXtv.

UTAKMICA 1/4 FINALA HRVATSKOGA KUPA

SPLIT 2010 – PODRAVKA VEGETA 23:40 (10:21)

SPLIT – Mala dvorana Gripe. Gledatelja: 150. Suci: Ivica Mandić (Solin) i Duje Žanko (Sinj). Nadzornik HRS-a: Boris Bukurov (Trogir).

SPLIT 2010: Mijoč, Stilinović (3), Ečimović; Marinović 1, T. Lisica 3, Kežić 2, Surjan 3, M. Čović 1, Cvitanović, A. Lisica 3(2), Galić, Divić 1, Krolo. Gudelj 1, Glavan 1, Šimičić 7. TRENER: Zvonko Papak.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (2), Kapitanović (14), Milenković (-); A. Čović 3, Gavranić 3(1), Pongrac 4, Havić 1, Živković 4, Vukojević 4, Nemaškalo 2, Milanović Litre 5, Dragišić 5, Vidak 2, Trifunović 5, Poljak 2(1). TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Split 2010 2(2), Podravka Vegeta 4(3).

ISKLJUČENJA: Split 2010 6 minuta (M. Čović 3×2, diskv. u 51. minuti), Podravka Vegeta 8 minuta (Gavranić, Havić, Živković, Vidak po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Vesna Milanović Litre (Podravka Vegeta).

S utakmice u Splitu // Foto Krunoslav Tkalec