S utakmice Podravka Vegeta - Umag u Koprivnici // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta pobjedom u Umagu od 27:14 (13:9) plasirala se u četvrtzavršnicu Hrvatskoga kupa. Pobjeda nije dolazila u pitanje, makar je Umag poveo sa 3:0, ali nakon 3:3 dalje je bila ”jednosmjerna ulica”.

Kretanje rezultat omogućilo je obojici trenera da u igru pošalju i mlađe igračice, pa su u Podravki Vegeti u polju igrale sve osim Marijete Vidak zbog problema s ramenom. Međutim,pet zadnjih minuta prvog i 20-ak minuta drugog poluvremena igrala je i Dora Krsnik, a Dragica Džono obavljala je posao samo u obrani.

– Igralo se ozbiljno, angažirano, dobro, srčano, a u napadu je stvarano dosta prilika, kao rijetko kada dosad – rekao je nakon utakmice trener Goran Mrđen.

Zamjetno je mali broj primljenih golova, u prvom devet, u drugom samo pet, ukupno 14. Najviše golova dala je Ana Nikšić (6), a onda Dežić 5(3), Milošević 4(1). Kod Umaga vrlo efikasna bila je Ana Jajčević 9(3).

Iduće subote nastavlja se prvenstvo 1. HRL, a Podravka Vegeta gostuje u Sesvetama kod Sesveta Agroproteinke.

UTAKMICA 1/8 FINALA HRVATSKOGA KUPA

UMAG – PODRAVKA VEGETA 14:27 (9:13)

UMAG – Sportska dvorana Stella Maris. Gledatelja: 250. Suci: Robert Bernobić i Nikša Kalčić (oba Rijeka ). Nadzornik HRS-a: Dubravko Konjuh (Rijeka).

UMAG: Pratljačić, Pavić; Renić, Rajić, Mataija, Vidović 3, Jajčević 9(3), Šito, Čančar, Nushi, Špoljarić, Kovač, Vojić 1, Imamović 1, Bunić, Popović. TRENER: Dragan Rajić.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (4), Kapitanović (10), Milenković; Nikšić 6, Dežić 5(3), Karlovčan 2, S. šenvald 1, Krsnik 2, Milošević 4(1), Džono, Nemaškalo 3, I. Mrđen 1, Papac 1, Dragišić, Vidak, Franković 2. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Umag 3(3), Podravka Vegeta 5(4).

ISKLJUČENJA: Umag 4 minute (Nushi 2+2), Podravka Vegeta 6 minuta (Milošević 2+2, Nemaškalo 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Selena Milošević (Podravka Vegeta).