Rukometašice Podravka Vegete odigrale su utakmicu 23. kola 1.HRL za žene u varaždinskoj Areni i svladale Koku, 23:31 ,poluvrijeme 14:12.

Prvo poluvrijeme danas je išlo na stranu domaćina, varaždinske Koke. Odabranice Vladimira Canjuge puno su bolje otvorile utakmicu. Raspucane i dobro raspoložene na svom terenu pokazale su zašto su u gornjem domu prvoligaške tablice. Imale su u jednom trenutku Varaždinke i +6 no do kraja prvog dijela otvorile se i na Podravkinoj strani pa su naše cure na odmor otišle s dva pogotka zaostatka i rezultatom 14:12.

Minuta drugog dijela bila je dovoljna za izjednačenje, a odmah potom i vodstvo Podravke koja prvi puta na +3 odlazi u 38. minuti susreta. Sredinom drugog dijela povećavaju naše cure prednost na +6 za rezultat 18:24. Do kraja ovog ogleda vodstvo Podravke ne dolazi u pitanje i utakmicu mirno privode kraju uz rezultat 23:31.

Nakon poraza u finalu Kupa, psihološkog pražnjenja, danas kao da nismo došli na prvo poluvrijeme. Izgledali smo jako loše u obrani, a još gore u napadu. Radili smo previše tehničkih pogrešaka. U poluvremenu smo dogovorili da nam u nastavku treba restart i drugačija igra u obrani i napadu te da moramo početi igrati onako kako treniramo, a to je i uslijedilo. Mogu biti zadovoljan drugim dijelom, ali ostaje žal zbog prvog poluvremena i igre koja ne priliči najboljoj hrvatskoj ekipi. Htio bih pohvaliti mladu Anu Buljan koja je nastavila s fenomenalnim igrama u obrani, ” rekao je trener Pranjić nakon utakmice. 

Danas je najučinkovitija u redovima Podravka Vegete bila Dijana Mugoša koja je dala i kratku izjavu nakon utakmice.

”Prvo poluvrijeme ušle smo jako loše, promašile smo dosta zicera i dopuštale smo njihovu igru jedan na jedan s pivotom. U drugom poluvremenu smo skupile glave i preokrenule utakmicu u našu korist, dale neke lake pogotke i opet zasluženo slavile, ” rekla je Mugoša nakon današnjeg ogleda. 

Koka:Nemec, Šopar, Bešen (10) Jalušić 8, Balajić, Kuzminski 3, Mrazović 4, Rogina 1, Domjan 3, Vrabelj, Markulinčić, Furjan 2, Strahija, Ljubić 2. Trener: Vladimir Canjuga

Podravka Vegeta: Tucaković (4)(1), Ećimović (10), Zadravec 4, Turk 2, Popović 2, Jandrašić 1, Džono 4, Milosavljević 2, Mrđen, Mugoša 7, Franušić 2, Buljan 1, Škarić, Zrnić, Tsakalou 4, Carlos 2. Trener: Antonio Pranjić.

Sedmerci: Koka 7/8, Podravka Vegeta 1/3

Isključenja: Koka 6min (Kuzminski, Domjan, Furjan), Podravka Vegeta 10 min(Džono, Milosavljević 2+2, Mugoša, Lamprini)

Foto: Martin Novosel