Švicarska Hrvatska FOTO EHFHrvatska reprezentacija u 5. kolu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo svladala je domaćina Švicaesku s 16:33 (8:13) i tako se sasvim približila odlasku na Euro 2018. Norveška je prva s 10 bodova, Hrvatska sada druga sa četiri boda, koliko ima i Švicarska na 3. mjestu. Ukrajina je četvrta s dva boda. U zadnjem kolu 2. lipnja Hrvatska igra u Vukovaru s Ukrajinom, a Švicarska gostuje u Norveškoj. Dvije prvoplaasirane reprezentacije odlaze na Euro.

Prvo ime utakmice u Švicarskoj bila je Ivana Kapitanović na vratima, a cijela reprezentacija igrala je poletno, brzo, pametno i nema razloga da se sumnja u pozitivan rezultat s Ukrajinom i odlazak na veliko natjecanje.

VIŠE VIDI NA: http://hrs.hr/2018/05/30/hrvatska-uvjerljivim-slavljem-nad-svicarskom-otvorila-vrata-prema-europskom-prvenstvu/

UTAKMICA 5. KOLA GRUPE 1 KVALIFIKACIJA ZA EP

ŠVICARSKA – HRVATSKA 16:33 (8:13)

SURSEE – Gradska dvorana. Gledatelja: 1500. Sutkinje: Ana Vranješ i Marlis Wenninger (obje Austrija). EHF delegatkinja: Monika Hagen (Švedska).

ŠVICARSKA: Schűbach, Brűtsch; L. Frey 2, Ineichen, Gautschi 1, Weigelt 5, Hodel 2, Scherer, Matter 2, N. Frey 1, Wyder, Murer 2, Wick, Traber, Akbrecht 1, Decurtins. IZBORNIK: Martin Fruelund Albertsen.

HRVATSKA: Kapitanović, Pijević; Debelić, P. Posavec 3, Blažević 4, L. Kalaus 4, Mičijević 7, Krsnik, Plahinek 3, S. Posavec 1, Vidak, Ježić 1, D. Kalaus 1, Milanović Litre 2, Kožnjak 5, Benko 2. IZBORNIK: Nenad Šoštarić.

SEDMERCI: Švicarska 7(6), Hrvatska 3(2).

ISKLJUČENJA: Švicarska 10 minuta (L. Frey, N. Frey, Murer, Wick, Albrecht), Hrvatska 12 minuta (Ježić 2+2+2, diskv 56′, Mičijević, Milanović Litre, Benko).