Trešnjevka11-2014-2 // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta lagano je prošla kroz Kutiju šibica u Zagrebu i svladala Trešnjevku 27:38 (11:19) u utakmicu koja je obilovala – sedmercima: 8 za domaće, 11 ga gošće. I pritom ni jedan sedmerac nije promašen. Podravkina rak-rana ovoga puta nije se otvorila: četiri je zabila Živković, a 7 Elez. Većinu sedmeraca zaslužila je Džono.

Prvo poluvrijeme Podravka Vegeta odigrala je furiozno, s obranom koja je savršeno funckionirala. Trešnjevka je, recimo, drugi gol zabila u 14. minuti (2:9).

U drugom poluvremenu igralo se opušteno, a treneri su dali prilike mladima, trener Trešnjevke i debitanticama u dresu, jer najstariji zagrebački ženski rukometni klub napustilo je pet igračica, financijske prilike su zapravo neprilike. Šteta za klub takve tradicije.

U čevrtak ujutro Podravka Vegeta putuje u Crnu Goru, gdje u nedjelju u 19 sati igra zadnju utakmicu Lige prvakinja s Budućnosti u Podgorici, a nakon toga slijede pripreme i EP u Hrvatskoj i Međarskoj.

Trešnjevka11-2014-1 // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 9. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

TREŠNJEVKA – PODRAVKA VEGETA 27:38 (11:19)

ZAGREB – Dvorana na Trešnjevki Kutija šibica. Gledatelja: 150. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (oba Vrpolje). Nadzornik HRS-a: Goran Stojanović (Osijek).

TREŠNJEVKA: Žužić (8+0), Slukan (-+0); Zovko, Pašalić 3(3), Puljić 1, Bošnjak 1, Čagalj, Komljenović 3, Blažek 3, Kajfeš 2, Šimara 2(1), Borković, Stojanov 1, Perkušić 8(4), Mrmić 3. TRENER: Miran Ognjenović

PODRAVKA VEGETA: Jukić (0+0), Kapitanović 10+0), Milenković (-+0); Čović 2, Nikšić 1, S. Šenvald, Živković 8(4), Džono 2, Nemaškalo 6, Dragišić 2, Vidak 2, Oremović, Maljak, Tatari 5, Trifunović, Elez 10(7). TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Trešnjevka 8(8) Podravka Vegeta 11(11).

ISKLJUČENJA: Trešnjevka 4 minute (Perkušić, Mrmić), Podravka Vegeta 6 minuta (Čović, Džono, Oremović).

IGRAČICA UTAKMICE: Kristina Elez (Podravka Vegeta).

Trešnjevka11-2014-3 // Foto Ivo Čičin-Mašansker