Sanja Damnjanović postigla je osam pogodaka u ZeliniPodravka Vegeta bila je bolja od Zeline, vodeće ekipe prvog dijela hrvatskog prvenstva, te je izborila plasman u polufinale Kupa Hrvatske za rukometašice.

Koprivnička ekipa nije do pobjede došla lako, domaćin je pružio dobar otpor te je sredinom prvog dijela imao i prednost od tri pogotka razlike (10:7).

Podravka na poluvremenu ima vodstvo od dva pogotka razlike, a u drugom dijelu je razlika u nekoliko navrata iznosila i po pet pogodaka. Domaća ekipa uspjela se približiti na tri gola zaostatka, ali su gošće iz Koprivnice na kraju utakmicu rutinski privele kraju.

– Utakmica je u svakom slučaju bila zanimljiva za gledatelje. Očekivali smo da ćemo imati težak posa, nije Zelina slučajno uvjerljivo prva u prvenstvu, ostvaruje pobjede po 20 golova razlike i ima kvalitetu. Mi smo imali malo lošiji početak, ali smo u drugom poluvremenu stvari držali pod kontrolom – rekao je trener Podravke Vegete Neven Hrupec.

Žana Čović u Zelini nije nastupila jer je ozlijedila zglob šuterske ruke, ali vratila se nakon oporavka od ozljede Sanja Damnjanović.

– Odigrala je odličnu utakmicu, ali osjetilo se da nije trenirala više od mjesec dana. Nadam se da ćemo biti sve bolji nakon stanke koja nam slijedi poslije subotnje utakmice s Vardarom.

Hrupec je pohvalio i veliku pobjedu Podravke Lino protiv Zameta.

– To je dokaz da se u našem klubu kvalitetno radi. Jedan dio tih igračica trenira i s prvom ekipom, a čestitam treneru Krajačiću i svim curama na iznenađenju kojeg su priredile. Ovo je najdalje što je u Kupu otišla jedna mlada Podravkina ekipa, dakle ne moramo se bojati za budućnost – naglasio je Neven Hrupec.

ČETVRTFINALE KUPA HRVATSKE

ZELINA – PODRAVKA VEGETA 25:30 (12:14)

ZELINA – Sportska dvorana Srednje škole. Gledatelja 450. Sutkinje: Helena Crnojević (Zagreb) i Emina Kostecki Radić (Kutina). Delegat: Vladimir Peković (Varaždin).

ZELINA: Sanader, Jukić; K. Antolković, Ercegovac, Čosić, Koščec, A. Antolković, Madžarac 6, Pavičić, Knježević 2(2), Vukojević 6, Džono 2, Vulić, Stipić 1, Galić, Petković 8. TRENER: Goran Mrđen.

PODRAVKA VEGETA: Žderić, Jelčić, Kapitanović; A. Čović 1, Kiridžić 2, Ž. Čović, Pongrac, Šenvald, Šon, Gaće 3, Damnjanović 8(2), Milanović Litre 6, Dragišić, Vidak, Horvat 2, Pušić-Koroljević 8(2). TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Zelina 2(2), Podravka Vegeta 4(4).

ISKLJUČENJA: Zelina 8 min. (Madžarac, Knježević, Džono, Petković), Podravka Vegeta 2 min. (Milanović Litre).