Podravkina obrana u Splitu // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta svladala je i pretposljednju prepreku do naslova prvakinja. U Sportskom centru Gripe svladala je domaći Split 2010 s 20:37 (9:17) u igri koja nije postavljala ni ostavljala dilemu, niti dala minimalnu šansu Splitu 2010 da učini neko čudo. Podravka Vegeta fizički je, psihički i tehnički dotjerana ekipa koja druge iz Hrvatske lige može pobijediti u svakom trenutku.

Kako se igralo u Dalmaciji dosta je pljeska navijača upućeno Podravkinim Dalmatinkama, ali i cijeloj ekipi. Jedna od njih odigrala je utakmicu za pamćenje. To je Andrea Čović. Dala je 10 golova, dala bi i više, ali Goran Mrđen morao je staviti u igru sve igračice, pa se oprobala povratnica nakon ozljede i druga Dalmatinka, Kike Elez, koja je dala dva gola, jedan iz sedmerca. U oba navrata burno je pozdravljena s klupe gošći, Podravkine rukometašice daju si međusobnu podršku.

Treća Dalmatinka odlično je branila, Ivana Kapitanović (10+1), a u maloj minutaži i četvrta Dalmatinka Antonia Jukić obranila je tri lopte.

Split 2010 - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerOdlično je igrala Nikšić (6 golova), Živković je dala pet sjajnih golova, Mrđen se nije štedila i silovito je zabijala (6 golova), a ”omladinke” Oremović i Maljak priključile su se s golom-dva, Dragišić s dva. Zabila je Sara Šenvlad i Nemaškalo, Džono se također nije štedila i sve u svemu lijepa pobjeda i optimizam uoči posljednjeg kola i derbija sa Zametom u Koprivnici u petak 8. svibnja, vjerojatno u 20 sati (u 18 igraju Slaven Belupo – Split) na Gradskom stadionu).

UTAKMICA 25. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

SPLIT 2010 – PODRAVKA VEGETA 20:37(9:17)

SPLIT – Sportski centar Gripe mala dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (oba Zagreb). Nadzornik HRS-a: Zdravko Golub (Čakovec).

SPLIT 2010: Stilinović (3+0), Ečimović(3+0); Marić Banje 2, T. Lisica. Surjan 1, M. Čović 1, Cvitanović, A. Lisica 1, Divić 4, Šerić 5(4), Krolo, Buljan, Zelić 1, Jurlin 2(2), Medić 2. TRENER: Nenad Alfirević.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (2+1), Kapitanović (10+1), Milenković (-); A. Čović 10, Nikšić 6(1), S. Šenvald 1, Živković 5, Džono, Nemaškalo 2, Mrđen 6(1), Papac, Dragišić 2, Vidak, Oremović 2, Maljak 1, Elez 2(1). TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Split 2010 8(6), Podravka Vegeta 4(3).

ISKLJUČENJA: Split 2010 4 minute (T. lisica 2+2), Podravka Vegeta 12 minuta (S. Šenvald i Džono 2+2, A. Čović, Vidak po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Andrea Čović (Podravka Vegeta).

Džono i Čović paze na Šerić // Foto Ivo Čičin-Mašansker