Ekipa Podravka 2 Lino je također u nedjelju 20. veljače odigrala na domaćem terenu prvenstvenu utakmicu II. HRL Sjever – žene protiv ŽRK 1234 Virovitica. Virovitica je na kralju uvjerljivo slavila uz dobro pariranje mladih Linica, posebno u prvom poluvremenu. Krajnji rezultat 22:32, poluvrijeme 10:13.

Domaće igračice u utakmicu ulaze s puno žara i htijenja kako bi vodećoj ekipi prvenstva pokušale nanijeti prvi poraz u sezoni. Obje ekipe od prve sekunde igraju borbeno i s puno agresije u obrani i napadu. Podravka otvara utakmicu s 1 : 0 pa s nekoliko promašaja dozvoljava gošćama da u šestoj minuti imaju prednost 3 : 1, a koju one znalački povećavaju na 7 : 2 u 13. minuti.

S obzirom da su gošće puno iskusnija ekipa s puno već prekaljenih prvoligaških igračica (Mlinarić – Kožnjak, Mioč, Deskar, Majkovčan) takav razvoj situacije na terenu je ukazivao da bi to mogla biti lagana pobjeda Virovitičanki.

Kod Linica za koje nastupaju većinom petnaestogodišnji djevojčice se osjeti poštovanje prema protivnicama, ali ne posustaju te pokazuju karakter i želju za kvalitetnom igrom i dokazivanjem. Iako nisu kompaktne u obrani te im vratarka Virovitice zadaje dosta problema, braneći lako forsirane i nerezonske šuteve, Koprivničanke se uspijevaju priključiti na samo gol zaostatka u 22. minuti. Do kraja poluvremena gošće imaju do dva gola prednosti, a u zadnjoj minuti poluvremena postižu svoj 13. gol i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 13 : 10 za Viroviticu.

Start drugog poluvremenu donosi presliku prvog dijela. Virovitica održava prednost od 2 do 3 gola. Podravka uz veliko zalaganje lovi priključak i tako sve do 40. minute. Tada domaće igračice rade nekoliko grešaka u nizu i imaju postotak šuta ispod 50 %, a iskusne Virovitičanke ne propuštaju ponuđeno te u slijedećih deset minuta rade 6 : 0. Sve do kraja utakmice Virovitica održava prednost od 8 do 10 golova za konačnu pobjedu 32 : 22.

Za Podravku Lino protiv Virovitice su igrale: Ena Cvelber 4, Jana Miklić 2, Zoa Sever, Iva Stručić, Antea Marijanović (2 obrane, 100%), Lea Smiljanec, Magdalena Rumek 4, Lucija Horvat, Gabriela Domović 1, Lana Hrnčić,  Ana Javorić 1, Stella Pintarić 2, Petra Canjuga, Chiara Markić, Tara Đelekovčan  8, Nika Galinec (18 obrana, 38%.)

Uz odigranu prvenstvenu utakmicu s 1234 Viroviticom, Podravka 2 Lino je ovaj tjedan, u četvrtak 17.02.2022., odigrala i prijateljsku utakmicu s ekipom Bjelovara 2, koju su Linice pobijedile rezultatom 35 : 28.

Za Podravku Lino protiv Bjelovara su igrale: Ena Cvelber, Jana Miklić 1, Zoa Sever 3, Iva Stručić 5, Antea Marijanović, Lea Smiljanec 7, Magdalena Rumek 6, Lucija Horvat, Gabriela Domović 2, Lana Hrnčić 1,  Ana Javorić 3, Stella Pintarić 1, Tara Đelekovčan  6, Nika Galinec.

U utakmici s Viroviticom za nešto više, a protiv igračica te kvalitete i iskustva, je trebalo odigrati savršenu utakmicu. No, bez obzira na poraz, veseli spoznaja da su igračice Podravke Lino, iako većinom petnaestogodišnjakinje, u posljednje tri utakmice s daleko starijim i iskusnijim igračicama pokazale visoki nivo igre u kontinuitetu – zaključio je trener Nenad Smiljanec. 

Foto: Dražen Pevač

Izvještaj pripremio: Nenad Smiljanec