Rukometašice Podravke 2 Lino su odigrale i 16. kolo 2.HRL sjever za žene na domaćem terenu protiv odlične ekipe Đurđevca. Gošće su slavile rezultatom 24:25 u Koprivnici, rezultat poluvremena bio je 9:12.

U prvih dvadeset minuta ovog susreta itekako se osjećala težina derbija pa se igralo gol za gol no u minimalnom je vodstvu stalno bila ekipa Đurđevca. Obje ekipe su igrale čvrstu obranu i borile se za svaku loptu, ali realizacija nije bila na razini u redovima Linica. Tako je do kraja prvog dijela Đurđevac otišao na +3 i na odmor odlaze uz rezultat 9:12.

U drugom poluvremenu inicijativa je u rukama Đurđevca koji odlazi i do +5 nakon samo šest minuta, ali bude se mlade podravkašice deset minuta prije kraja i počinju stizati zaostatak te tri minute prije kraja Cvelber zabija za 23:23. Unijelo je to nervozu u obje ekipe, a presudila je jedna lopta koja je ovog trenutka ipak otišla na stranu đurđevačke ekipe koja je uzela dva boda i pobijedila 24:25.

U redovima Linica najbolje su bile Stugar sa sedam pogodaka, Međurečan sa šest te Đelekovčan i Cvelber s po četiri pogotka.

Čestitam ekipi Đurđevca na pobjedi, a za moje cure mogu reći da su se dobro borile no možemo očekivati pobjedu kada nam je realizacija manja od 50 posto – rekao je trener Linica Nenad Smiljanec koji u toj utakmici nije mogao računati s Tenom Megerle koja je bila na gostovanju s prvom ekipom.

Podravka 2 Lino: Međurečan 6, Strugar 7, Cvelber 4, Zvonar, Stručić, Marijanović, Smiljanec, Rumek, Horvat, Domović 2, Hrnčić, Javorić, Dedi 1, Đelekovčan 4, Galinec. Trener: Nenad Smiljanec