Podravka 2 Lino s 37 naprema 11 pobijedila je Đakovo. Utakmica se igrala u SD Gimnazije Fran Galović, a na utakmici je bilo pedesetak gledatelja. Utakmica je odigrana unaprijed, a gošće su doputovale oslabljene sa samo sedam igračica.  Rukometašice Podravke nekoliko su puta tijekom utakmice radile serije pogodaka te su bez većih problema upisale pobjedu. Gošće su osim “kratkom” klupom bile opterećene i isključenjima. Na samom otvaranju utakmice domaće rukometašice rade nekoliko propusta, ali ubrzo počinju s korektnom igrom. Na poluvremenu je rezultat bio 14:6, no već u nastavku Podravka Lino podiže ritam igre te zabija 23 pogotka dok su gošće zabile samo 5. Kod domaćih igračica najviše pogodaka postigla je Nika Dedi, a učinkovite su bile i Ema Đuranek i Lara Perić. Kod gošći najučinkovitija je bila Klara Humbal.

Trenerica Đurđica Zečević nakon susreta bila je kratka:

Protivnik je doputovao oslabljen tako da moje djevojke nisu imale većih problema u ostvarenju visoke pobjede. U samom početku utakmice bilo je brzopletosti i povremene neozbiljnosti no brzo smo uhvatili dobar ritam te završili utakmicu bez problema – rekla je trenerica.

Podravka 2 Lino trenutno zauzima drugo mjesto na tablici 2. HRL za žene.

 

PODRAVKA 2 LINO 37 (14)

ĐAKOVO 11 (6)

 KOPRIVNICA – SD Gimnazije Fran Galović GLEDATELJA: 50

SUCI: Andrej Erceg (Bjelovar) i Šime Vidaković (Garešnica) DELEGAT: Igor Barle (Zagreb)

PODRAVKA 2 LINO: Crnjak, Galinec; Međurečan 3, Strugar 1, Đuranek 5, Stručić 2, Sever 1, Vuljak 2, Vrabelj, Balaško 2, Domljan 3, Firšt 2, Dedi 6, Beljak 2, Strahija 3, Perić 5. Trenerica: Đurđica Zečević

ĐAKOVO: Sudić; Barišić 1, Lacić 1, Humbal 4, Sivak 5, Pejić 1, Kružić 1. Trenerica: Danijela Varnica.

SEDMERCI: Podravka 2 Lino 5 (3), Đakovo 1 (0)

ISKLJUČENJA: Podravka 2 Lino 4 min. (Međurečan, Balaško), Đakovo 12 min. (Barišić, Humbal 2+2, SIvak, Pejić, Kružić)