Ivona Mrđen, 11 golova // Foto www.rk-podravka.hrU odigranom 9. kolu 3 HRL sjever Podravka 3 je na gostovanju u Lipiku pobijedila mnogo starije i iskusnije igračice Lipika 25:28 (13:16) i tako osvojila za njih dragocjena dva boda.

U utakmici koja se igrala u lošim uvjetima (velika hladnoća u dvorani), igračice Podravke 3 napravile su mnogo tehničkih grašaka, imale promašenih stopostotnih šansi, a učinak vratara je bio malen. Razlika je mogla biti i veća da nije bilo tih propusta.

No, sve djevojčice Podravke 3 zaslužuju pohvalu na  zalaganju i borbenosti, a ovaj puta posebno se realizatorski istaknula Ivona Mrđen s 11 postignutih golova, a pomogle su joj Lena Ljubić i Iva Papac s po 4 postignuta gola.

U idućem, 10. kolu, Podravka 3 je domaćin RK Prelogu.

UTAKMICA 9. KOLA 3. HRL SJEVER

LIPIK – PODRAVKA 3 25:28 (13:16)

LIPIK – Sportska dvorana Lipik. Gledatelja: 50. Suci: Deni Marčinković i Mario Topalović (oba Bjelovar). Nadzornik HRS-a: Predrag Krstanović (Kutina).

LIPIK: Pokos, Vinković, Kurić; Demartini, Veselovac, Komljenović 1, Vondrak 1, Nagy 1, Čičković 6, Majstorović 3, Vrska, Kozić 12(3), Šubert, Šimić 1. TRENER: Boban Zdjelašić.

PODRAVKA 3: Kosnica, Borac; Ljubić 4, Karlovčan 1, Benotić 1, L. Šenvlad 1, Mlinarić, Mrđen 11(3), Horvat, T. Petika 2, Alvir 3, Papac 4, Pavlović 1, Mikulčić. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDEMERCI: Lipik 3(3), Podravka 3 – 3(3).

ISKLJUČENJA: Lipik 6 minuta (Kozić 2+2, Čičković 2), Podravka 3 – 6 minuta (Karlovčan, L. Šenvlad, Pavlović po 2).