Djevojčice Podravke 3 (rođene 2006. i mlađe) su u subotu 29. veljače 2020. u dvorani u Križevcima odigrale 7. krug MLŽ za djevojčice ”A” 2006. godište i mlađe s ekipama ŽRK Petrinia iz Petrinje i ŽRK Sisak iz Siska.

U obje utakmice djevojčice Podravke 3 ostvarile su pobjedu. ŽRK Petriniu su pobijedile s 36:13 (14:9), a ŽRK Sisak 22:18 (13:9). Bez obzira na pobjede, za obje utakmice vrijedi ona narodna: ”Nitko te ne pita kako si igrao, važno da si pobijedio”. Od četiri poluvremena djevojčice iz Koprivnice su samo u drugom poluvremenu protiv Petrinie pokazale zašto su prve u ”B” skupini MŽL RSZŽ. Sve ostalo, tj. ostala tri poluvremena, je najbolje zaboraviti.

Ovim pobjedama djevojčice Podravke 3 su u ”B” skupini MŽL RSZŽ zauzele prvo mjesto bez izgubljenog boda i ovu ligu nastavljaju u travnju u Ligi za prvaka s dvije (drugoplasiranom i trećeplasiranom) ekipe iz svoje skupine te tri prvoplasirane ekipe iz skupine ”A”.

Rezultati utakmica:
Petrinia – Podravka 13 : 36 (9 : 13)
Podravka – Sisak 22 : 18 (13 : 9)

Slike: Dražen Cvelber
Tekst: Nenad Smiljanec