Mato Matijević i Lino djevojkePodravka Lino zadržala je i dalje vodstvo na tablici pobjedom nad ekipom Pan Đakovo od 35:23 (18:10). Utakmica je igrana u subotu u rano poslijepodne pred malim brojem gledatelja. No, određenih uzbuđenja u 2. HRL sjever ima.

Neprihvaćanjem odgode utakmice s Dardom oštećeno niz klubova
Naime, u Podravki su izrazito nezadovoljni stavom kancelarije HRS-a, odnosno vodstva natjecanja 2. HRL sjever. To se mora znati. Iz nepoznatih razloga nije se dozvolilo odgađanje utakmice 14. kola Darda – Podravka Lino. Podravka Lino igrala je bez velikog dijela igračica, jer su večinom bile ne završnici kadetskog prvenstva Hrvatske, pa su nastupile igačice treće i četvrte ekipe. Nije problem za Podravku Lino što je izgubila bodove u Dardi, jer ionako nema namjeru ući u 1. HRL, ali je veliki problem što je Darda dobila bodove koje ni u snu nije mogla očekivati, a drugi klubovi s dna tablice to također ni u snu ne mogu očekivati.

Bitno su oštećeni klubovi od šestog do posljednjeg mjesta (Brod Gymnasium, Petrijevci, Vukovar, Čakovec, Natura Agro, pa i Pan Đakovo), to je bjelodano. A to su klubovi koji žele zadržati status drugoligaša igrom na parketu, a ne u kancelarijama. Uostalom, činovnici su tu zbog klubova i rukometa, a novac ne ulažemo u rukomet da bi oni radili što hoće, ma kako to opravdavali nekakvim pravilnicima. Jer, ako je sve po propisima, kako to da je odgođena i još nije odigrana utakmica tog kola Pan Đakovo – Zrinski?

 

UTAKMICA 15. KOLA 2. HRL SJEVER
PODRAVKA LINO – PAN ĐAKOVO 35:23 (18:10)
KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića.
Gledatelja: 50. Sutkinje: Lorena Jurenec (Koprivnica) i Melita Posavac (Virovitica). Nadzornik HRS-a: Milorad Jeftić (Varaždin)

 PODRAVKA LINO:
Jukić, Horvat; Peti 3, Mikolčić 1, Vidak 5. A.M. Beljo 4, Pejak 1, Gašparić 1, Valent 4, Oremović 2, Gvoić 6, Slivar 1, Božić 1, Tvorić 3, Bogdanović, Šenvlad
TRENER: Mato Matijević

 PAN ĐAKOVO:
Panđa, Gajer; Vuković 1, Cuić, Grbeša 1, Prskalo 3, Penava 4, Marija Perić 2, Divić, Bušić 2, Bošnjaković 3, Martina Perić 2, Matasović 5(2)
TRENER: Đino Grgić

 SEDMERCI: Podravka Lino 4(0), Pan Đakovo 5(2)
ISKLJUČENJA: Podravka Lino 4 minute (Božić 2+2), Pan Đakovo 14 minuta (Bošnjaković 2+2+2, diskv. u 42. minuti, Prskalo 2+2, Marija Perić i Martina Perić po 2)

 

Rezultati 15. kola:
Čakovec – Vukovar 27:29
Petrijevci – Pitomaća 35:33
Zrinski – Natura Agro 28:24
Podravka Lino – Pan Đakovo 35:23
TVIN Trgocentar – Darda 44:33
Bjelovar – Brod Gymnasium 26:22

Poredak nakon 15. kola:
1. Podravka Lino 25
2. TVIN Trgocentar 23
3. Bjelovar 18
4. Zrinski 18 (utakmica manje)
5. Pitomaća 17
6. Brod Gymnasium 13
7. Petrijevci 13
8. Vukovar 12
9. Čakovec 11
10. Natura Agro 11
11. Darda 10
12. Pan Đakovo 7 (utakmica manje)

Parovi 16. kola, 19. ožujka:
Brod Gymnasium – Čakovec
Vukovar – PetrijevciPitomaća – Zrinski
Natura Agro – Podravka Lino
Pan Đakovo – TVIN Trgocentar
Darda – Bjelovar