Podravka Lino, ilustracijaPodravka Lino u 19. kolu 2. HRL sjever visokim je rezultatom pobijedila RK Multinorm Cerna iz Cerne, 39:26 (21:12). Utakmica je odigrana u subotu navečer u gimnazijskoj sportskoj dvorani u Koprivnici.

Linice su u 19. kolu na svom parketu, ugostile ekipu Multinorm Cerne, koja se nalazi u donjem dijelu tablice. Već u samom otvaranju utakmice Linice stvaraju prednost, a u 14. minuti rezultat na semaforu pokazuje 13:1. Sve ostalo bila je rutina i odrađivanje, u kojoj su podjednaku minutažu i priliku za igru dobile sve igračice. Konačni rezultat, iako visok i nije realan, jer su Linice u jednoj opuštenoj atmosferi i igrom koliko treba, došle do uvjerljive pobjede.

– Utakmica s Cernom došla nam je u pravom trenutku. Nakon napornog razdoblja i previše obveza, uspjeli smo povezati jedan mirni ciklus od tjedan dana rada, gdje je osnovna zadaća bila regenerirati ekipu. Da smo uspjeli u namjeri, bilo je očigledno već u samom početku utakmice. Uz kvalitetu koja je neosporno na našoj strani, rastrčano i lepršavo, ubrzo smo stvorili visoku rezultatsku prednost koju smo samo održavali do kraja susreta – rekao je trener Branko Karačić.

UTAKMICA 19. KOLA 2. HRL SJEVER ZA ŽENE

PODRAVKA LINO – MULTINORM CERNA 39:26 (21:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 100. Sutkinje: Lea Kovač i Anamarija Ogrizek (obje Osijek). Nadzornik HRS-a: Davor Mlečka (Sv. Ivan Zelina).

PODRAVKA LINO: Krmpotić, Kapitanović; Mikolčić 2, Tvorić 4, Slivar 2(1), S. Šenvald 3(1), Božić 3, L. Kalaus 4, D. Kalaus 6, Dušak 5(1), M. Oremović 2, Maljak 4, A. Oremović 3, Široki 1. TRENER: Branko Krajačić.

MULTINORM CERNA: Čop, Mrkonjić; H. Jurčević 3, Vratarić 2, Sučić 1, Vidović 4(2), Rohaček 6(2), Stojčić, E. Martinović 3(1), Latin, Tomašević 2, I. Martinović 1, N. Jurčević 1, Obrovac 3. TRENER: Zdenko Jurković.

SEDMERCI: Podravka Lino 4(3), Multinorm Cerna 7(5).

ISKLJUČENJA: Podravka Lino 4 minute (M. Oremović 2+2), Multinorm Cerna 6 minuta (Tomašević 2+2, Vratarić 2).