Andrea Božić // Foto Robert ŠoštarićZanimljiva i do posljednjeg sudačkog zvižduka neizvjesna utakmica odigrana je ovog vikenda, u nsubotu, u Pitomači, gdje je istoimeni domaćin ugostio ekipu Podravke Lino iz Koprivnice. Utakmica je završila neriješeno 33:33 (18:18). Kao i uvijek u susretima ovih dviju ekipa, nije nedostajalo uzbuđenja.

Iskusnije i vrlo motivirane domaće igračice, agresivnom i čvrstom (ponekad i grubom) igrom u obrani, od prve minute držale su rezultat pod kontrolom, a nisu dozvolile neiskusnim Linicama brzu i kombinatornu igru stalnim prekidima. Takav način igre odgovara Pitomači i one su to koristile. No, unatoč stalnom vodstvu, nisu uspjele zadržati prednost, koja je u pojedinim dijelovima utakmice iznosila i četiri gola (u 19. minuti 14:10, u 48. minunti 27:23). Završnica utakmice pripala je linicama, koje izjednačavaju rezultat te imaju pola minute prije kraja i prigodu organizirati napad u situaciji 6 na 4, što im ne uspijeva i utakmica završava 33:33. Iako obje ekipe mogu žaliti za izgubljenim bodom, neriješen rezultat ipak je najpravedniji ishod.

Stela Slivar // Foto Robert Šoštarić– Odigrali smo za nas vrlo zahtjevnu utakmicu, u kojoj smo cijelim tijekom susreta bili u rezultatskom zaostatku. Protivnik vrlo motiviran i agresivan, sprečavao je u začetku svaku našu akciju, a fizički smo preslabi da bi u igri 1 na 1 napravili nešto više. Kad uzmemo u obzir da obranu nismo odigrali najbolje, a u fazi realizacije napada pokazali smo dosta nesigurnosti (čak 29 promašaja), konačnim ishodom moramo biti zadovoljni – rekao je trener Branko Krajačić, čijim posredstvom dobivamo sve izvještaje s utakmica Podravka Lino.

Slijedeći susret Podravka Lino igra u Koprivnici s ekipom Brod Gymnasium, ali u petak 4. studenoga u 20,30 sati zbog zauzetosti dvorane u subotu.

UTAKMICA 6. KOLA 2. HRL SJEVER

PITOMAČA – PODRAVKA LINO 33:33 (18:18)

PITOMAČA – Dvorana osnovne škole. Gledatelja 100. Suci: Darko Cvišić (Lukač) i Tomislav Vratić (Koprivnica). Nadzornik: Zlatko Dozan (Bjelovar).

PITOMAČA: Kovačić, Kožarić, Kodžaga, D. Petković, Habijanić 8, Begović 10(5), Habijanić, Brlas, T. Petković, Janeš 3, Đud 1, Bartolčić, Mioč 6, Šandor 5. TRENER: Ivan Meter.

PODRAVKA LINO: Horvat, Krmpotić (3), Kapitanović(16): Tvorić 6(3), Slivar 4, Šenvald 2(1), Božić 1, Gvoić 5, Zagorščak 1, Gložinić, L. Kalaus 1, D. Kalaus 11(1), Dušak 1(1), Maljak, Oremović, Široki 1. TRENER: Branko Krajačić.

SEDMERCI: Pitomača 4(3), Podravka Lino 7(6).

ISKLJUČENJA: Pitomača 14 minuta (Đud 2+2, Mioč 2+2, Begović, T. Petković i Šandor po 2), Podravka Lino 12 minuta (L. Kalaus 2+2,Tvorić, Slivar, Božić i Dušak po 2).

PAROVI 7. KOLA 5. STUDENOGA: Vukovar – Đurđevac, Bjelovar – Petrijevci, Osijek PSC – Cerna, Podravka Lino – Brod Gymnasium (4. studenoga u 20,30 sati), Ivanec – Pitomača, Zrinski – Darda.