Slavlje igračica Podravke Lino nakon velike pobjedeRukometašice Podravke Lino u srijedu su u koprivničkoj gimnazijskoj dvorani odigrale odličnu utakmicu protiv riječkog prvoligaša Zameta i ostvarile minimalnu pobjedu kojom su izborile polufinale Kupa Hrvatske.

Linice su od početka zaigrale ozbiljno i angažirano te imale početno vodstvo, a Zamet prvi put vodi u 8. minuti (4:5), Najveća prednost gošći iz Rijeke iznosila je tri pogotka razlike (5:8 u 13. minuti), ali odlične Nikolina Tvorić i Matea Mikolčić nepogrešivo pogađaju mrežu gošći i u 26. minuti dolaze do izjednačenja (13:13). Tvorić u završnici prvog dijela postiže tri pogotka zaredom i donosi prednost na poluvremenu (16:15).

U nastavku su igračice Podravke Lino bile još bolje i motiviranije, igrale su bez kalkulacija i na krilima Tvorić i Mikolčić povećale prednost koja je nekoliko puta iznosila i pet pogodaka razlike (23:18 u 43. minuti, 25:20 u 45. minuti, 26:21 u 48. minuti). Potkraj susreta Zamet se vraća i u 57. minuti smanjuje na jedan gol minusa (30:29), a Havić u 59. minuti izjednačava rezultat na 30:30.

Na dvije minute isključena je Bunić, potom je Božić u posljednjoj minuti izborila sedmerac i isključenje Gugić. Sedmerac je realizirala Nikolina Tvorić za konačnih 31:30 i veliko slavlje rukometašica Podravke Lino koje su kreirale najveće iznenađenje četvrtfinala Kupa Hrvatske.

– U pripremi za utakmicu smo i najavljivali da vjerujemo da možemo pobijediti. Odradili smo vrlo angažiranu i borbenu utakmicu, iako je palo puno golova jer su obrane bilo nešto slabiji dio ove predstave. No, to ne umanjuje vrijednost naše pobjede. Dokazali smo da ova druga Podravkina ekipa ima perspektivu i vrijednost za jedan stupanj više te da klub može računati na dio tih djevojaka i u prvoj ekipi – rekao je Branko Krajačić, trener Podravke Lino.

 

RUKOMET – ČETVRTFINALE KUPA HRVATSKE

PODRAVKA LINO – ZAMET 31:30 (16:15)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 100. Sutkinje: Katja Pleše (Osijek) i Melita Posavec (Virovitica). Nadzornik: Predrag Krstanović (Kutina).

PODRAVKA LINO: Markanović (1), Krmpotić (4); Slivar, Tvorić 15(4), Mikolčić 9, Pejak, Božić 1, Polančec, Zagorščak 2, L. Kalaus 1, D. Kalaus 3, Dušak, M. Oremović, A. Oremović. TRENER: Branko Krajačić.

ZAMET: Rebić Račić (9), Šegota (6); Paurević, Plahinek 6, Jerčinović, Havić 6(2), Tabar, Bunić 3, Tus 2, Bukvić, Mičijević 5, Gavranić 6, Gugić 2. TRENER: Željko Čagalj.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 5(5), Zamet 3(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 10 min. (Božić 2+2, D. Kalaus 2+2, Zagorščak), Zamet 10 min. (Plahinek, Havić, Bunić, Gavranić, Gugić).

IGRAČICA UTAKMICE: Nikolina Tvorić (Podravka Lino).